Kiedy należy wymienić kocioł gazowy?

Biznes i finanse

Każdy posiadacz starszej instalacji gazowej staje z czasem przed dylematem, czy to już czas na wymianę kotła gazowego. Inwestycja taka wiąże się ze sporym wydatkiem. Z drugiej strony nowy piec gazowy będzie pracował bardziej ekonomicznie i efektywnie, dostarczając ciepło do centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody użytkowej. Dodatkowym atutem nowego kotła będzie większe bezpieczeństwo użytkowania. Kiedy więc należny wymienić piec gazowy?

Serwisant podpowiada, co wskazuje, że to już czas by wymienić piec gazowy

Z praktyki serwisantów kotłów gazowych można dowiedzieć się, co decyduje o konieczności wymiany pieca.

1. Nowoczesność i bezpieczeństwo. Nowe urządzenia pojawiają się na rynku. Przykładem jest buderus gb072 24 kw opinie użytkowników mówią same za siebie. Instalując taki piec, poprawią się parametry eksploatacyjne i oszczędza się energię.

2. Wiek. Producenci urządzeń grzewczych określają żywotność kotłów gazowych na 10-15 lat. Może się zdarzyć, że po tym czasie koszty naprawy i serwisu staną się zbyt wysokie.

3. Poważne usterki. Zdarzają się takie usterki, które nie tylko są drogie w usunięciu, dodatkowo ze względu na wiek urządzenia nie można dostać części zamiennych.

Dodaj komentarz