Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę, decydując się na spływ kajakowy?

Hobby i relaks/wypoczynek

Kajakarstwo to popularny sport, który może być uprawiany przez osoby w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Jednak wiąże się z kilkoma zagrożeniami i niektórzy ludzie powinni całkowicie unikać kajakarstwa.

Kajakarstwo jest generalnie bezpieczne, ale jest kilka rzeczy, które powinieneś wziąć pod uwagę zanim oddalisz się od brzegu:

Twoje umiejętności pływania

Po pierwsze i najważniejsze, upewnij się, że wiesz, jak pływać. Kajakarstwo wiąże się z przebywaniem w wodzie i jeśli nie umiesz pływać, ważne jest, abyś nauczył się przed wyruszeniem na wycieczkę. Nie chcesz skończyć w wodzie podczas spływu kajakowego!

Twoje zdrowie

Jeśli masz chorobę serca lub inny stan, który wpływa na twoją mobilność, nie zaleca się, abyś chodził na kajaki. Twój lekarz może również ostrzec przed pewnymi działaniami, gdy nie są one odpowiednie dla twojego stanu zdrowia.

Twoja waga

Kajaki są zaprojektowane tak, aby utrzymać określoną ilość wagi i jeśli twój kajak nie jest prawidłowo wyważony, może się przewrócić lub stać się niestabilny na wodzie. Maksymalna waga, którą można przenieść zależy od wielkości kajaka, ale zaleca się, aby w jednym kajaku siedziały nie więcej niż dwie dorosłe osoby jednocześnie.

Pogoda

Sprawdź prognozę pogody przed wyruszeniem na otwartą wodę, ponieważ silny wiatr lub ulewny deszcz mogą utrudnić wiosłowanie, a nawet uczynić je niebezpiecznym. Należy również unikać wiosłowania w pobliżu kanalizacji burzowej lub rzek w okresie silnych opadów deszczu, ponieważ gwałtowne powodzie mogą wystąpić bez ostrzeżenia i spowodować poważne uszkodzenia łodzi i sprzętu. Warto pod tym względem wybrać odpowiednie miejsce na kajaki Poprad jest rzeką, która przebiega przez malownicze tereny Słowacji i Polski, gdzie często dopisuje sprzyjająca temu pogoda.

Dodaj komentarz