Nowoczesne dekoracje ogrodowe – co warto mieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ogród jest nie tylko bardzo ważnym dodatkiem domu, ale dla wielu osób stanowi ich miejsce na wyciszenie oraz odpoczynek. Doceniamy także walory estetyczne, nie tylko roślin, ale i wykorzystanych dekoracji. Po jakie dodatki sięgnąć, by dopełnić aranżacji wymarzonego ogrodu?

Nietypowe i ozdobne donice

Obecnie ogród stanowi nie tylko oazę zieleni, ale często jest częściowo zabudowywany i tworzy niemal dodatkowe pomieszczenie. Na przedłużonych tarasach i dłuższych fragmentach wyłożonych kostką, dobrze odnajdą się donice z kompozytu wysokie, które świetnie wyglądają na przykład przy przeszklonych drzwiach balkonowych.

Bardzo modne stają się także podświetlane doniczki, które są urokliwe i robią także spore wrażenie na znajomych, będąc zaskakującymi elementami nowoczesnego ogrodu. Popularne modele można znaleźć na https://ogrodidom24.pl/pl/c/Donice-podswietlane-Led-Decolovin/149.

Elementy zapewniające nastrój

Ogrody stanowią często miejsce w których spędzamy ciepłe wieczory, odpoczywając po ciężkim dniu czy zapraszając znajomych. Dlatego też obecnie zamiast większych dekoracji stawia się często na drobiazgi, które dopełniają aranżacji i tworzą unikalny nastrój.

We współczesnym ogrodzie powinny się zatem znaleźć świeczniki oraz latarnie – mniejsze bliżej domu, a większe i trwałe, gdy mogą być narażone na wiatr. Są to proste, aczkolwiek sprawdzone dodatki do nowoczesnych ogrodów, które projektowane są często w minimalistycznym stylu.

Oczywiście dopełnieniem mogą być bardziej klasyczne elementy, takie jak rzeźby ogrodowe. I tutaj moda ulega jednak zmianie, bowiem coraz częściej sięgamy po nietypowe, nowoczesne figury z metalu czy też rzeźby nawiązujące do innych kultur. Dużą popularnością cieszą się chociażby takie z motywami z Dalekiego Wschodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie kupić laptopy w dobrej cenie?
Gdzie kupić laptopy w dobrej cenie?
Laptopy poleasingowe to świetny sposób na uzyskanie wysokiej jakości laptopa w korzystnej cenie. Na stronie internetowej: https://pc.shop.pl/kategoria/laptopy-poleasingowe/ można zapoznać się […]
Dowiedz się, co możesz zrobić jeśli spłacasz kredyt we frankach
Dowiedz się, co możesz zrobić jeśli spłacasz kredyt we frankach
Kredyt we frankach był bardzo opłacalny wtedy, gdy kurs tej waluty utrzymywał się na równym poziomie. W momencie, gdy kurs […]
Dron do użytku prywatnego – jaki wybrać?
Dron do użytku prywatnego – jaki wybrać?
Drony są coraz bardziej popularne. Znacząco na ten fakt wpływa to, że obecnie nie są one już tak drogie, jak […]