Rodzaje korkociągów do wina

Wszystko wokół domu

 Wino to jeden z trunków, po które sięgamy chętnie i często. Stanowi miły dodatek do obiadu, a wypijane w trakcie spotkań towarzyskich pomaga się rozluźnić i odprężyć. Większość butelek posiada korek, który uniemożliwia wydostanie się alkoholu i utratę jego walorów smakowych. Jest to jednak dość kłopotliwe, gdyż nie tak łatwo można otworzyć wino, jeśli nie dysponujemy specjalnymi narzędziami. Warto zaopatrzyć się w specjalny korkociąg. Spośród jakich rozwiązań możemy wybierać?

Szybko i sprawnie

Największą popularnością cieszy się prosty, ręczny korkociąg, który składa się z uchwytu i ostrza, które trzeba wkręcić w korek. Następnie przy użyciu odrobiny siły wyjmujemy korek z butelki. To najtańszy z produktów tego rodzaju, jednak niektórym osobom może przysporzyć pewnych trudności. Wtedy doskonałą opcją będzie korkociąg automatyczny. Dzięki niemu otworzymy wino przy zerowym wysiłku. Wystarczy umieścić go w odpowiednim miejscu i uruchomić, aby po chwili móc cieszyć się znakomitymi efektami jego pracy.

Na rynku znajdziemy również korkociąg dźwigniowy, który zgodnie ze swoją nazwą posiada dwie dźwignie unoszące się w trakcie wkręcania w korek. Aby wyjąć go z butelki wystarczy na nie nacisnąć. Ostatnią propozycją jest korkociąg kelnerski, który odrobinę przypomina składany scyzoryk. Który z nich wybrać? To każdy z nas powinien ocenić już sam. Znakomitym rozwiązaniem będzie także sięgnięcie po zestaw do wina, w którym znajdziemy korkociąg i szereg innych przydatnych akcesoriów. Z pewnością będzie to wymarzony prezent dla każdego miłośnika tego trunku

Dodaj komentarz

2 × pięć =