Alimenty rozwodowe na dzieci – co warto wiedzieć?

Życie i styl

Podczas rozwodu alimenty na dzieci są jedną z najważniejszych kwestii do rozwiązania. Jest to również jedna z najbardziej skomplikowanych, ponieważ istnieje tak wiele czynników, które wchodzą w skład określenia, ile pieniędzy zostanie wypłaconych i kiedy zostaną wypłacone.

Kwota należnych alimentów na dziecko różni się znacznie w zależności od stanu, ale generalnie jest obliczana na podstawie procentu dochodów płatnika. W niektórych stanach mogą one zostać zasądzone jako część planu sprawiedliwego podziału (gdzie aktywa są dzielone między małżonków).

Poniżej znajduje się kilka rzeczy, które musisz wiedzieć o alimentach na dziecko w rozwodzie:

Alimenty na dziecko są zasądzane przez sąd po przyznaniu lub sfinalizowaniu rozwodu 

Sąd weźmie pod uwagę wiele czynników przy określaniu, ile pieniędzy należy płacić na każde dziecko, w tym dochody i wydatki obojga rodziców; czas spędzany przez każdego z rodziców z dziećmi; koszty edukacji; koszty leczenia; oraz inne czynniki, takie jak koszty podróży lub koszty usług opieki dziennej.

Alimenty mogą być zasądzone na dowolną liczbę dzieci 

Oprócz tych, które urodziły się poza związkiem małżeńskim w trakcie trwania Państwa małżeństwa, jeśli mają one mniej niż 18 lat w momencie złożenia pozwu o rozwód lub separację od współmałżonka.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to adwokat alimenty Częstochowa, jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz dobrego specjalistę w tym zakresie tematycznym.

Dodaj komentarz