Jak zorganizować bankiet w plenerze?

Życie i styl

Bankiet w plenerze to fantastyczna sposobność to spędzenia czasu w doborowym towarzystwie. Do jego organizacji potrzebne będzie znalezienie firmy zapewniającej wynajem hal namiotowych. To pierwsza rzecz, o którą trzeba zadbać podczas przygotowań. Takie hale mogą pomieścić nawet kilkadziesiąt osób. Ich mobilność zapewnia możliwość rozłożenia, jak i złożenia w niedługim czasie. W odróżnieniu od zwyczajnych namiotów są też bardziej stabilne, a co za tym idzie – bezpieczne. Nie musimy więc obawiać się trudnych warunków atmosferycznych.

Wewnątrz należy rozmieścić stoły bankietowe oraz fotele. Opcjonalnie mogą to też być ławki, ale jeśli przyjęcie ma być w bardziej wytwornym stylu, to należy zadbać o wygodne siedzenia dla gości. Białe obrusy podkreślą jego ekskluzywny charakter. Na stołach powinny znajdować się soki i alkohole. Trzeba zadbać też o wynajęcie firmy cateringowej do dostawy jedzenia. Powinniśmy pomyśleć też o profesjonalnych kelnerach, którzy podadzą do stołu i zadbają o to, by żadnemu ze zgromadzonych nic nie brakowało. 

Oświetlenie wnętrza

Hale namiotowe wymagają także instalacji odpowiedniego oświetlenia. Gdy zacznie robić się ciemno, każdy fragment wnętrza musi być dobrze oświetlony. W celu zapewnienia wystarczającej ilości światła należy skorzystać z firm wynajmujących profesjonalne lampy. Mogą one być podwieszane pod sufitem, lub po prostu zostać umieszczone na stojakach. To drugie rozwiązanie wymaga mniej pracy, lecz w takim wypadku światło może nie docierać do każdego zakamarka.

Dodaj komentarz