Co powinien obejmować projekt łazienki?

Wszystko wokół domu

Doskonale zaprojektowane wnętrze łazienki powinno w sobie łączyć zarówno znakomity styl, jak i jakość oraz funkcjonalność poszczególnych rozwiązań. Wynika to z faktu, że pomieszczenie to jest zazwyczaj niewielkie i liczy się w nim każdy centymetr miejsca. Trzeba zatem nie tylko zaplanować rozmieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów i mebli, ale również zadbać o estetykę całości. Warto pomyśleć m.in. o eleganckich umywalkach nablatowych, ozdobnych kafelkach i funkcjonalnej armaturze.

Znaczenie ma każdy szczegół

Projektując wnętrze łazienki, w pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią wannę – dotyczy to w szczególności pomieszczeń mających powyżej 4 m2. Wannę dobierajmy zawsze z uwzględnieniem wzrostu domowników – uniwersalne wymiary to około 75-80 cm szerokości oraz 160-180 cm długości. Pamiętajmy o pozostawieniu przed tym urządzeniem co najmniej 100×70 cm wolnej przestrzeni, ponieważ pozwoli nam to swobodnie z niego korzystać.

Do małych łazienek idealnie nadają się wersje narożne o asymetrycznym kształcie. Wannę z powodzeniem zastąpimy kabiną prysznicową o standardowej wielkości 90×90 cm, wykonaną ze szkła i umieszczoną w dużej odległości od okna.

Pisząc o wyposażeniu łazienek, nie można też zapomnieć o umywalce. Powinna ona mieć 45 cm szerokości i 40 cm głębokości. Warto postawić na model nablatowy, charakteryzujący się stylowym wyglądem i niezwykle funkcjonalny (możliwość postawienia na szafce lub stoliku). Oprócz tego w każdym wnętrzu tego typu musi się znaleźć kompakt WC (w wersji wiszącej lub stojącej, oddalony od wanny i innych elementów sanitarnych), pralka (o głębokości co najmniej 60 cm i takiej samej szerokości), a także meble (toaletka, szafka w formie słupka, regał drabinkowy itp.).

Dodaj komentarz