Czy warto inwestować w dźwigi budowlane?

Nieruchomości

Do wykonywania różnego rodzaju prac budowalnych niezbędna jest pomoc dźwigów. Za ich pomocą można szybko i sprawnie przetransportować materiały budowlane i innego rodzaju przedmioty na duże wysokości. Wielu właścicieli firm budowlanych i remontowych zadaje sobie pytanie, czy inwestowanie środków w zakup takiego sprzętu jest dobrym pomysłem.

Kiedy warto zdecydować się na zakup dźwigu? 

Dźwig to bardzo duży wydatek, który może nadszarpnąć budżet firmy. Jeśli jednak firma specjalizuje się w budowie wieżowców i innych bardzo wysokich budynków użycie tej maszyny budowalnej będzie niezbędne. Należy więc w takiej sytuacji przekalkulować, ile funduszy wydaje się na wynajem sprzętu, ponieważ może okazać się, że zakupienie dźwigu będzie bardziej opłacalne. Posiadanie go na własność daje także możliwość podnajmowania go, gdy zakończy pracę na jednej budowie. Trzeba jednak pamiętać, że posiadając sprzęt budowlany na własność konieczna jest jego regularna konserwacja i przeglądy, czego unikamy decydując się na ich wynajem.

Wybierając odpowiedni sprzęt, warto zdecydować się na współpracę ze sprawdzonym dystrybutorem, który oferuje najwyższej jakości sprzęt, jak np. firma JEKKO Polska, która od kilka lat oferuje swoim klientom mini żurawie budowlane. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych dźwigów. Cieszą się dużą popularnością ze względu na możliwość łatwego ich przenoszenia z miejsca na miejsce. Posiadają także nowoczesne oświetlenie, które umożliwia komfortową pracę zarówno w nocy, jak i w dzień. 

Dodaj komentarz