Jak przygotować dom do sprzedaży?

Nieruchomości

Sprzedaż domu nie jest prosta. Wymaga załatwienia wielu formalności oraz sporej dawki cierpliwości. Warto wiedzieć, w jaki sposób należy przygotować dom do sprzedaży. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na szybsze załatwienie sprawy, a także na możliwość uzyskania wyższej ceny. Profesjonalne przygotowywanie nieruchomości pod sprzedaż ma nawet swoją nazwę – home staging.

Pomoc w sprzedaży nieruchomości, można uzyskać dzięki firmie – https://almarpremium.pl/.

Przygotowanie domu do sprzedaży

Szybkie i bezproblemowe załatwienie sprzedaży domu można powierzyć specjalizującej się w tym firmie, która oferuje home staging. Częściej jednak domy trafiające na polski rynek są oferowane bezpośrednio przez właścicieli lub korzystają oni z pomocy biura nieruchomości. Pierwszym krokiem do sprzedaży domu jest skorzystanie z usługi rzeczoznawcy, który wyceni nieruchomość zgodnie z jej realną wartością. Dzięki temu klient nie naraża się na zawyżenie ceny i może być pewnym, że nie straci na transakcji, jaką jest sprzedaż nieruchomości Osoba prywatna może też zająć się wszystkim sama, co jednak wiąże się z wieloma peryferyjnymi działaniami pokroju oprowadzania po mieszkaniu zainteresowanych potencjalnych kupców.

Przygotowanie oferty

Dom przed sprzedażą należy posprzątać i usunąć zbędne rupiecie, które zabierają przestrzeń. Takie drobiazgi mogą mieć decydujący wpływ na opinię potencjalnych kupców, którzy przyjdą oglądać dom. Wnętrze będzie również widoczne na zdjęciach, które wykonane w odpowiedni sposób przy świetle dziennym; będą stanowiły trzon oferty sprzedaży. Oferta sprzedaży, oprócz dokładnych zdjęć, powinna zawierać informacje o mediach na działce, rodzajach instalacji i wszelkich udogodnieniach, z których mogą korzystać nowi domownicy. Można również poruszyć kwestię atrakcyjnego sąsiedztwa – walorów krajobrazowych, bliskości sklepów, szkół czy przedszkoli.

Dodaj komentarz