Dlaczego Holandia to jedno z najlepszych miejsc do życia?

Życie i styl

To idylliczny mały kraj, z dużą ilością zielonej przestrzeni i wspaniałą architekturą. Ludzie są przyjaźni, gospodarka jest silna, a miejsc pracy jest mnóstwo – na stronie https://abpraca.pl/nasza-oferta-kategoria/holandia/ możesz je pooglądać. Nie można sobie wyobrazić lepszego kraju niż Holandia!

Kultura

Holendrzy są znani ze swojego luźnego podejścia. Kraj ma bogatą historię kultury, a jego muzea i galerie sztuki należą do najlepszych w Europie. Amsterdam słynie z tętniącego życiem życia nocnego, z setkami barów i klubów do wyboru. W Holandii są również legalne konopie indyjskie, co nie jest często spotykane w innych krajach świata.

Gospodarka

Holandia jest jedną z najlepszych gospodarek Europy i ma jeden z najwyższych standardów życia na świecie – według najnowszych danych Banku Światowego zajmuje czwarte miejsce pod względem PKB na mieszkańca (za Norwegią, Luksemburgiem i Szwajcarią). Mieszkańcy Holandii korzystają z bezpłatnej opieki zdrowotnej i edukacji, a studenci z UE spoza Holandii nie muszą płacić za studia.

Transport

Kraj może się również pochwalić doskonałą infrastrukturą i połączeniami transportowymi. Amsterdamskie lotnisko Schiphol jest jednym z najbardziej ruchliwych międzynarodowych portów lotniczych w Europie, obsługującym ponad 150 miejsc na całym świecie za pośrednictwem KLM Royal Dutch Airlines lub Air France (oba należą do sojuszu SkyTeam). Rząd holenderski dotuje transport publiczny, więc ceny są rozsądne; usługi działają przez całą dobę każdego dnia z wyjątkiem Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz