Miód – jakie ma korzyści zdrowotne?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Miód to słodka, lepka substancja wytwarzana przez pszczoły z nektaru kwiatów. Używa się go do produkcji żywności, takiej jak ciasto miodowe i miód pitny, a także napojów, takich jak miód pitny, a także jest stosowany w niektórych lekach.

Korzyści zdrowotne płynące z miodu są liczne i zróżnicowane. Uważa się, że niektóre rodzaje miodu pomagają w leczeniu alergii i astmy, podczas gdy inne mogą pomóc w łagodzeniu bólu gardła lub dolegliwości żołądkowych. Miód może być również stosowany do leczenia ran i oparzeń – w tym tych spowodowanych radioterapią – ponieważ zawiera nadtlenek wodoru.

Miód jest stosowany od tysięcy lat w leczeniu różnych dolegliwości, choć nie ma zbyt wielu dowodów naukowych na to, że naprawdę działa na którąkolwiek z nich. Badania sugerują jednak, że niektóre rodzaje miodu mogą być pomocne w leczeniu pewnych schorzeń – w tym alergii, kaszlu i przeziębienia, bólu gardła i oparzeń.

Oto kilka kluczowych korzyści z używania miodu jako naturalnego środka zaradczego:

Przeciwutleniacze  

Przeciwutleniacze zwalczają „wolne rodniki”, które mogą uszkodzić komórki w Twoim organizmie. Miód zawiera przeciwutleniacze zwane związkami fenolowymi, które pomagają chronić Twoje komórki przed uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Witaminy 

Stwierdzono, że miód zawiera znaczne ilości witamin A, B6 i C, a także potasu, żelaza, cynku i wapnia. Witaminy te w szczególności mogą być korzystne dla wzmocnienia układu odpornościowego, dzięki czemu skuteczniej zwalcza on infekcje.

Minerały 

Minerały znajdujące się w surowym miodzie to między innymi żelazo, cynk, mangan i selen, które pomagają utrzymać zdrowe kości i zęby.

Jeśli chcesz go nabyć, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://naszapszczelarnia.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dekoracje świąteczne, którymi można wystroić dom na gwiazdkę
Dekoracje świąteczne, którymi można wystroić dom na gwiazdkę
Święta Bożego Narodzenia to najlepszy czas, aby udekorować swój dom świątecznymi dekoracjami. To czas świętowania narodzin Jezusa, a także czas, […]
Jak dbać o samochody ciężarowe aby cała flota była w dobrej kondycji technicznej?
Jak dbać o samochody ciężarowe aby cała flota była w dobrej kondycji technicznej?
Zakup samochodów ciężarowych to nie tylko duży wydatek, ale przede wszystkim duża odpowiedzialność za ich dalszą sprawność i użyteczność dla […]
Dlaczego pobiera się opłatę za recyklingowe torby foliowe?
Dlaczego pobiera się opłatę za recyklingowe torby foliowe?
Z dniem 1 stycznia 2018 roku w Polsce zaczęła obowiązywać opłata za recyklingowe torby foliowe. Opłata obejmuje lekkie torby na […]