Elegancja na sportowo – kilka przydatnych porad

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się łączenie sportowego luzu z elegancją. Trend ten zyskał wielu zwolenników i zwolenniczek, bowiem charakteryzuje go znaczna wygoda, a jednocześnie łatwo przenieść go zarówno na sferę prywatną, jak i ubiór do pracy. Oto kilka porad jak łączyć te dwa warianty.

Sportowe obuwie

Klasyczna elegancja kojarzyła się z koniecznością noszenia określonego obuwia, a więc najlepiej lakierków w przypadku panów, natomiast u pań szpilek lub pantofli. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie na wyjątkowe okazje, lecz na co dzień nie okazuje się to zbyt praktyczne i o wiele bardziej lubimy buty o charakterze sportowym. Nie oznacza to jednak, iż przeszkodzi to w jakimkolwiek stopniu w tym by odpowiednio się prezentować.

Wybierając męskie markowe buty sportowe, możemy z powodzeniem zadbać o swoją elegancję i skompletować strój złożony z dżinsów bądź materiałowych spodni oraz koszuli i marynarki. Sprawdza się to także w przypadku kobiet, bowiem do sukienki czy spódnicy dobrać można choćby trampki czy inne buty na płaskiej podeszwie.

Bluzy i t-shirty

Są to elementy, które każdy ma w swojej garderobie, lecz często chodzimy w nich głównie po domu. Tymczasem z powodzeniem można je zaadoptować do codziennego użytku. Wśród pań niezwykle modna stała się kompozycja złożona z bluzy, tiulowej spódnicy i białych trampek. Spokojnie można się tak wybrać na spotkanie z przyjaciółmi, spacer czy wyjście do kina. Z kolei w modzie męskiej dużą popularnością cieszy się łączenie t-shirtów z marynarką, co pozwala na wygodniejsze połączenie niż z tradycyjną koszulą, a wygląda bardzo dobrze. Na http://vip-brands.pl/ można znaleźć ciekawe koszulki pasujące do takiej stylizacji.

Odpowiednie proporcje

Decydując się na łączenie sportowego stylu z elegancją warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, zwłaszcza, gdy wybieramy strój do pracy czy na bardziej formalne okoliczności. Lepiej wybrać wtedy jeden motyw ubrania sportowego i dopasować do niego bardziej eleganckie elementy naszej garderoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kawa – jakie ma właściwości zdrowotne?
Kawa – jakie ma właściwości zdrowotne?
Kawa jest jednym z najbardziej popularnych napojów na świecie. Delektują się nią ludzie na całym świecie i jest wiele różnych […]
Książki do słuchania w nauce języka polskiego
Książki do słuchania w nauce języka polskiego
Dla wszystkich pasjonatów czytania oraz słuchania mamy pozytywną informację. Nauczanie obcokrajowców języka polskiego może odbywać się także dzięki polskim książkom. […]
Czy warto promować firmę w social media?
Czy warto promować firmę w social media?
O założeniu własnego biznesu marzy wielu z nas. Niektórzy odważyli się na ten krok i zastanawiają się, w jaki sposób […]