Jak działa program lojalnościowy?

Biznes i finanse

Program lojalnościowy to rodzaj marketingu, który nagradza klientów za dokonane zakupy. Nagrody mogą występować w postaci punktów lub rabatów na przyszłe zakupy. Ten rodzaj programu istnieje od dziesięcioleci, ale stał się bardziej popularny w ostatnich latach wraz z rozwojem internetu i aplikacji mobilnych.

Co to jest program lojalnościowy?

Program lojalnościowy, którego przykładowe realizacje znajdziesz na stronie https://loyaltyclub.pl/2021/08/05/programy-lojalnosciowe-b2b-3-przyklady-idealnych-realizacji/, to program nagród, który zachęca stałych klientów do korzystania z zachęt, takich jak darmowe produkty lub zniżki na przyszłe zakupy. Idea programu lojalnościowego polega na tym, że zaczynasz nagradzać swoich klientów za wydawanie pieniędzy na Twoje produkty lub usługi, aby robili to nadal. Może to być bardzo skuteczne w napędzaniu sprzedaży, jak również w zwiększaniu wskaźników utrzymania klientów.

Jak działają programy lojalnościowe?

Istnieje kilka różnych sposobów na stworzenie programu lojalnościowego:

  • Systemy punktowe – klienci zdobywają punkty na podstawie kwoty, którą wydają w Twoim sklepie za każdym razem, gdy dokonują zakupu. Punkty te mogą być następnie wymienione na nagrody, takie jak kupony lub zniżki na przyszłe zakupy.
  • Programy Cashback – klienci, zwykle na koniec każdego miesiąca, otrzymują zwrot gotówki za zakupy w Twoim sklepie. Określone są poszczególne progi pieniężne i to od nich zależy, jaką kwotę otrzymają. Zwykle cashback występuje w postaci bonów na kolejne zakupy.

Dodaj komentarz