Jak najprościej zamontować basen we własnym ogrodzie?

Wszystko wokół domu

Spędzanie czasu relaksując się w przydomowym basenie to wspaniały pomysł na wakacje. Z pewnością jest to też wielka frajda dla dzieci. Aby jednak korzystać z tego rozwiązania i pływać w bezpiecznych warunkach należy poprawnie zamontować i zabezpieczyć Intex basen. Najpierw nawleka się metalowe poziome rurki na gruby materiał basenu, a następnie łączy się taką konstrukcje z rurkami pionowymi. Całość należy ułożyć na równe, wcześniej przygotowane podłoże. Jest to kwestia decydująca o bezpieczeństwie, ponieważ na skutek nierównego podłoża nacisk wody może spowodować przechylenie się całego basenu z wodą.

Takie podłoże najlepiej wykonać z cienkiej betonowej wylewki. Można oczywiście zrobić to na równo rozsypanym piasku lub specjalnie zakupionej plandece. Nie poleca się ułożenia basenu na trawniku, bo malutkie kamyczki mogą przedziurawić dno basenu.

Niezbędne akcesoria do zamontowania przy basenie

Basen należy zakręcić korkiem w miejscu wylewu wody. Teraz można wlewać już wodę. Ostatnim etapem jest montaż takiego urządzenia jak pompa filtrująca do basenu. Należy przykręcić do niej dwie rurki i wpuścić w wyznaczonym miejscu do basenu. Jeśli nie kąpiemy się w basenie wystarczy włożyć filtr do pompy i podłączyć ją do prądu, aby oczyścić wodę. Wieczorem zakryjmy basen specjalną pokrywą, co zabezpieczy wodę przed wychłodzeniem i zapobiegnie nagromadzeniu się w wodzie liści, robactwa i innych zanieczyszczeń. Jeśli posiadamy matę solarną należy zamontować ją w słonecznym miejscu obok basenu.

Dodaj komentarz