Jak używać taśmy dwustronnej ?

Biznes i finanse

Istnieje wiele rodzajów taśm klejących, które wyodrębnia się ze względu na potencjalne zastosowanie. Niemniej jednak, jednym z najpopularniejszych jej gatunków jest taśma dwustronna. Jak należy jej używać, aby spełniała ona swoją rolę?

Oczywiście najpopularniejszym rodzajem taśmy dwustronnej jest ten, którego używa się do łączenia papieru oraz tektury. Niemniej jednak występują także takie, dzięki którym można skleić plastik, ceramikę, drewno, czy nawet granit lub metal(sprawdź: taśmy Tesa)!

Tak czy inaczej, zasady używania taśmy dwustronnej w każdym z powyższych wypadków są niemalże identyczne.

Najpierw, musisz upewnić się, że obie powierzchnie, które chcesz ze sobą skleić, idealnie do siebie pasują. Jeśli nie, lepiej będzie użyć dwustronnej taśmy piankowej, która wypełni puste przestrzenie. Następnie, należy dokładnie wyczyścić, a w miarę możliwości także odtłuścić oba przedmioty przeznaczone do połączenia. Potem, możesz już przystąpić do nałożenia taśmy na jedną z powierzchni. Staraj się prowadzić kontur taśmy prosto i bez ‚zakrętów’ – dzięki temu unikniesz niepotrzebnego jej fałdowania, a klej będzie mocniej trzymał obu łączonych przedmiotów. Kiedy taśma jest już na swoim miejscu, odklej z jej wierzchu przekładkę zabezpieczającą, po czym przyklej do taśmy drugą, przygotowaną wcześniej powierzchnię. Musisz zrobić to w miarę szybko, żeby klej nie wysechł oraz nie uległ zanieczyszczeniu z powodu niezależnych od Ciebie czynników zewnętrznych.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik okaże się pomocny. Życzymy powodzenia!

Dodaj komentarz

3 × 5 =