Jak opanować technikę jazdy na nartach?

Hobby i relaks/wypoczynek

Jazda na nartach to jedna z doskonałych form aktywności zimowej, która zachęca do spędzania czasu na wolnym powietrzu. Aby jednak móc uprawiać tę dyscyplinę, również amatorsko, koniecznie trzeba posiadać odpowiednie umiejętności, których nie nabywa się bez nakładu pracy. Opanować trzeba bowiem niełatwą technikę, wymagającą przeszkolenia i treningu. Dlatego zanim wybierzemy się na stok powinniśmy skorzystać z profesjonalnej pomocy.

W jaki sposób nauczyć się jeździć na nartach?

Chcąc nauczyć się poruszać na nartach we właściwy sposób, warto skorzystać z pomocy szkółek, które często funkcjonują przy samych stokach lub też oferują zajęcia w zagranicznych kurortach. Przykładem jest szkółka narciarska Rossignol Academy, prowadząca kursy głównie we Włoszech. Korzystając z takich usług można ćwiczyć pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy wskażą kolejne kroki postepowania, a także zinterpretują ewentualne błędy. Przy ich asyście najpierw opanować należy pozycję zjazdową.

Warto pamiętać, że powinna ona być możliwie jak najbardziej swobodna, a więc należy unikać sztywnego kręgosłupa. Później ważne jest nauczenie się pozycjonowania nart, tak aby móc efektywnie zjeżdżać, jak i skutecznie hamować. Po nabyciu tych umiejętności można skupić się na sterowaniu prędkością oraz prawidłowej zmianie kierunku. Kluczem do sukcesu jest właściwe ustawienie sylwetki, które w zależności od potrzeby może być różne. Do wyuczenia dobrych nawyków z pewnością przyczynią się instrukcje opłaconych szkoleniowców.

Dodaj komentarz