Jak się przygotować na plaże?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Plaża to wspaniałe miejsce na relaks, odprężenie i cieszenie się słońcem, piaskiem i morzem. Zanim jednak wyruszysz na wakacje warto pomyśleć o tym, co możesz zabrać ze sobą i jak możesz przygotować swoją skórę na ekspozycję na promienie UV.

Akcesoria, które koniecznie powinieneś wziąć na plażowanie

Kremy z filtrem

Upewnij się, że wszelkie kremy i balsamy są nakładane co najmniej 30 minut przed wyjściem na słońce. Powodem tego jest fakt, że krem przeciwsłoneczny potrzebuje czasu, aby wchłonąć się w skórę. Pamiętaj również, że jeśli nałożysz krem z filtrem po tym, jak został on już wchłonięty przez skórę, prawdopodobnie nie będzie on skuteczny w ochronie przed promieniami UV.

Najlepszą wskazówką przy stosowaniu kremu z filtrem jest używanie takiego, który ma faktor SPF co najmniej 30+, ponieważ zapewnia on dobrą ochronę również przed promieniami UV. Warto również upewnić się, że na etykiecie kremu z filtrem znajduje się informacja o ochronie przed promieniowaniem UV.

Odpowiednie obuwie

Zabierz ze sobą buty do wody lub japonki. Przydadzą się one, jeśli będziesz chciał chodzić po wodzie, ponieważ sandały mogą się w niej zaplątać.

Okulary przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne to najważniejsze akcesorium plażowe. Słońce jest potężne, a nie chcesz przecież nabawić się bólu głowy od mrużenia oczu przez cały dzień. Poza tym nawet nosząc takie okulary sportowe przeciwsłoneczne, można aktywnie spędzić czas na plaży, bez martwienia się o swoje oczy.

Kapelusz lub daszek

Jeśli planujesz zrobić kilka poważnych kąpieli słonecznych, nie możesz się pomylić z kapeluszem z szerokim rondem lub daszkiem, który zacienia twarz i szyję przed szkodliwymi promieniami UV. Możesz również znaleźć kapelusze z wbudowaną ochroną przed promieniowaniem UV, które osłaniają również uszy i tył szyi! Pamiętaj – najlepsza ochrona przeciwsłoneczna to zawsze krem z filtrem i cień, więc upewnij się, że używasz obu, jeśli to możliwe!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa program lojalnościowy?
Jak działa program lojalnościowy?
Program lojalnościowy to rodzaj marketingu, który nagradza klientów za dokonane zakupy. Nagrody mogą występować w postaci punktów lub rabatów na […]
W jakim stylu urządzić mały salon?
W jakim stylu urządzić mały salon?
Mały salon to wyzwanie aranżacyjne dla większości amatorów, jednak dobór odpowiedniego stylu i zastosowanie kilku wnętrzarskich sztuczek sprawi, że będzie […]
Co ubrać na siłownię?
Co ubrać na siłownię?
Strój optymalnie dostosowany do wykonywanych ćwiczeń istotnie wpływa na poczucie komfortu oraz efektywność treningu. Modny krój i fantazyjna kolorystyka nie […]