Jak stworzyć w terrarium odpowiednią temperaturę

Hobby i relaks/wypoczynek

W terrariach trzymane są różne grupy zwierząt. Od płazów poprzez gady i pajęczaki. Powoduje to potrzebę stworzenia różnych warunków wewnątrz pojemnika, w którym się one znajdują. Są to gatunki zmiennocieplne, więc muszą mieć sztucznie podawane dodatkowe promieniowanie świetlne, aby mogły poprawnie się rozwijać. Oprócz imitacji światła to podstawowa cecha dobrego wyposażenia. Często istnieje potrzeba podgrzewania podłoża, by w ten sposób najłatwiej akumulować nadwyżkę temperatury w podłożu. Zwierzęta wygrzewające się na takiej powierzchni podnoszą temperaturę swojego ciała i mogą być bardziej aktywne. To samo zadanie spełniają żarówki grzejne. Niestety działają one tylko punktowo.

 

Zalety kabli oporowych

Tak powstały przewody grzejne używane obecnie do wyposażenia terrariów. Ich zaletą jest stała moc, co umożliwia kontrolę nad temperaturą, która będzie stała. Powierzchnia przewodów jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci. Zastosować je możemy w dowolnej aranżacji bez obawy o zdrowie hodowanych stworzeń. Występują one w postaci przygotowanych zestawów o określonej mocy. Ułatwia to dobranie odpowiedniej wielkości akcesoriów do powierzchni zbiornika i wymaganej temperatury. Kabel grzewczy do terrarium dzięki stałemu oporowi jest idealnym rozwiązaniem w przypadku wyznaczonych przez hodowcę stref temperatur panujących w zbiorniku. Mniejsze dystanse między kolejnymi zwojami przewodów podnoszą wydajność cieplną obliczana na m2 powierzchni.
Mata grzewcza w terrarium jest wygodna dla początkujących hodowców i posiadaczy mniejszych terrariów. Gotowa do ułożenia mata ma określony wymiar i moc nominalną.

Dodaj komentarz