Jakie są najczęstsze usterki świec żarowych?

Bez kategorii

Najczęstszą usterką świecy żarowej jest pęknięty element ceramiczny, który znajduje się w świecy żarowej na rynku wtórnym. Powodem tego jest to, że element ceramiczny może pęknąć i oderwać się podczas użytkowania przy normalnym zużyciu. Najczęstsze awarie świec żarowych są spowodowane nieprawidłowym działaniem ciepła na świecę żarową, co może doprowadzić do jej spalenia lub stopienia.

Jakie są najczęstsze awarie?

Najczęstsze awarie świec żarowych są wynikiem przegrzania i złego kontaktu elektrycznego. Jeśli świeca żarzy się na czerwono, oznacza to nadmierną temperaturę. Jeśli świeca ostygnie, ale nadal żarzy się na niebiesko, oznacza to słaby kontakt elektryczny między izolatorem a końcówką elektrody. Awaria świec żarowych jest najczęstszą awarią generatorów z silnikiem wysokoprężnym. Należy okresowo sprawdzać świece żarowe, aby zapewnić ich prawidłową pracę, a w razie potrzeby wymienić je. Jeśli świeca żarowa ulegnie awarii, prawdopodobnie nie zauważysz żadnego zauważalnego spadku wydajności, ale gdy silnik będzie zimny, może dojść do zapłonu.

Najczęstszą przyczyną awarii jest zwarcie pomiędzy końcówką a podstawą świecy żarowej. Dzieje się tak, ponieważ końcówka wykonana z czystego metalu ma bardzo małą oporność, zwykle rzędu 1 do 10 omów. Jeśli gniazdo świecy zapłonowej jest zanieczyszczone lub jeden z przewodów łączących ma skorodowaną izolację, może to spowodować zwarcie, które przeciąża i topi wewnętrzne części świecy żarowej. W przypadku usterki warto zapoznać się z ofertą na tej stronie urwana-swieca-zarowa.com.pl.

Dodaj komentarz