Jakie są wymogi dotyczące montażu przydomowej oczyszczalni ścieków?

Wszystko wokół domu

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, którą można nabyć np. na https://centrum-sciekow.pl, okazać się może inwestycją niezwykle opłacalną, a także ekologiczną. Jednocześnie, liczyć musimy się z tym, iż decydując się na taką budowę, spełnić musimy określone wymogi. Jeśli nie dostosujemy się do krajowych ustaw i rozporządzeń czekać nas mogą spore kary finansowe.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków – krok po kroku

Podstawowym czynnikiem podczas montażu przydomowej oczyszczalni ścieków są przepisy dotyczące odległości. Takie urządzenie nie może być umieszczone w pobliżu miejsc dostarczających wodę pitną, jak studnia czy zbiornik wodny. Zobowiązani też jesteśmy do podjęcia działań na odległości wynoszącej minimum 5 metrów od wszelkich drzwi oraz okien, jakie posiada budynek. Zalecane jest też, aby przydomowa oczyszczalnia ścieków nie znajdowała się w pobliżu większych roślin.  Spowodowane jest to tym, iż korzenie drzew czy krzewów mogą w przyszłości ją uszkodzić lub negatywnie wpłynąć na jej pracę.

Na rynku istnieje wiele produktów umożliwiających nam stworzenie sprawnej, jak i ekologicznej małej oczyszczalni. Jednym z popularnych rozwiązań są zbiorniki jednokomorowe na szambo, które cechują się wysoką efektywnością oraz precyzyjnością oczyszczania. Urządzenia te są dostępne na https://centrum-sciekow.pl/kategoria/szczelne-szamba-plastikowe/zbiorniki-podziemne-titanium/szamba-jednokomorowe/.

Pamiętajmy też o tym, aby nie montować przydomowej oczyszczalni w zagłębieniach na działce, gdyż takie postępowanie może spowodować zalanie urządzenia. Istotny jest również czynnik zapachowy – z racji na zachodzące w szambie procesy chemiczne i rozkład, w jego pobliżu roztaczać się może nieprzyjemny zapach. Toteż pożądany będzie montaż w dalszych częściach parceli.

Dodaj komentarz