Jakie cechy powinien posiadać dobry materac?

Hobby i relaks/wypoczynek

Dobry materac to taki, który zapewni Ci dobry sen. Ale co dokładnie sprawia, że materac jest dobry?

Jeśli jesteś na rynku materaca i chcesz wiedzieć, jakich cech szukać, oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

Komfort

Wygodny materac jest miękki i przyjemny w dotyku. Powinien minimalizować punkty nacisku i utrzymywać Twój kręgosłup w jednej linii podczas snu, tak jak powinien.

Trwałość

Trwały materac przetrwa wiele lat użytkowania, nie tracąc swojego kształtu ani poziomu komfortu. Ale jeśli kupujesz używany materac, jest to szczególnie ważne, ponieważ starsze materace mogą nie być w stanie wytrzymać tak dobrze jak nowsze. Najlepiej kupić nowy jakościowy materac Hevea, który posiada odpowiednią trwałość.

Regulacja temperatury i oddychalność pokrycia tkaninowego 

To również ważne czynniki decydujące o tym, czy dany materac jest dla Ciebie wygodny, czy nie. Jeżeli nie zapewnia on wystarczającego podparcia, to nie będzie w stanie zmniejszyć nacisku na Twoje ciało ani zaoferować wystarczającej ilości wyściółki dla wygody. Funkcja regulacji temperatury w pokrowcach umożliwia przepływ powietrza przez materiał, dzięki czemu ciepło szybko się rozprasza, a nie zostaje uwięzione w środku (co sprawiłoby, że spanie byłoby gorące). Oddychające tkaniny pozwalają na przepływ powietrza przez nie, więc nie powodują, że się pocisz lub czujesz się jak podczas snu w saunie. 

Waga materaca 

To kolejny ważny czynnik decydujący o tym, jak bardzo jest on wygodny. Jeśli materac jest zbyt ciężki, trudno będzie się na nim poruszać i zmieniać pozycje. Jeśli jest zbyt lekki, to łatwo będzie się na nim poruszać i zmieniać pozycje, ale może to sprawić, że poczujesz się jak w hamaku.

Dodaj komentarz