Markowe perfumy dla kobiet i mężczyzn

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda osoba chciałaby się prezentować jak najlepiej, ponieważ w myśl powiedzenia: „Jak cię widzą, tak cię piszą”, inni ludzie odbierają nas najczęściej przez pryzmat wizerunku. Na jego całość składają się takie elementy, jak choćby zachowanie (tzw. maniery), styl ubioru, ogólna schludność i zapach. Ten ostatni czynnik jest często niedoceniany, a ma ogromne znaczenie, zwłaszcza, jeśli na co dzień przebywamy wśród osób, z którymi chcemy utrzymywać dobre relacje.

Warto również podkreślić, że zapach czasami pełni też funkcję uwodzicielską – często nawet osoba niezbyt atrakcyjna wizualnie może sporo zyskać w oczach przedstawiciela płci przeciwnej, jeśli używa pociągającej i zmysłowej wody toaletowej lub perfumowanej.

Na co się zdecydować?

Dobrze pachnący człowiek, niezależnie czy jest to kobieta, czy mężczyzna, zwraca na siebie uwagę otoczenia. Ludzie odbierają go pozytywnie, w przeciwieństwie do osób, które nie pachną wcale lub wydzielają nieprzyjemny zapach potu. Odpowiednio dobrane perfumy są zatem idealnym dopełnieniem naszego wizerunku i pozwalają czuć się swobodnie w każdej sytuacji – w środkach transportu, w biurze, na ulicy czy w klubie.

Aby wybrać właściwy rodzaj perfum, które będą odpowiednio korespondowały z naszą prezencją i stylem, powinniśmy w pierwszej kolejności zapoznać się z dostępnymi na rynku grupami wód zapachowych.

Zaliczamy do nich perfumy:

  • aromatyczne (zielone, wodne, fougere, przyprawowe) – zawierające często takie nuty jak: lawenda, szałwia, rozmaryn, kardamon, pieprz czy zapach świeżo skoszonej trawy. Przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Od wielu lat prawdziwym hitem jest tutaj zapach acqua di gio męski.

  • owocowe – zazwyczaj są to zapachy słodkie lub słodko-kwaśne, dosyć ulotne i subtelne, szczególnie często używane przez młode dziewczęta.

  • szyprowe (kwiatowe lub owocowe) – cięższe niż zapachy aromatyczne, nawiązujące do dawnych czasów, wybierane najczęściej przez kobiety pragnące pachnieć elegancko i stylowo.

  • cytrusowe – świeże, zazwyczaj lekkie (choć mogą posiadać nieco cięższe nuty), doskonałe dla osób młodych i przebojowych, którym nieobca jest aktywność fizyczna. Dobrze współgrają ze sportowym stylem życia, idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W tej kategorii prym wiodą zapachy marki Calvin Klein (np. z tej serii https://neness.pl/calvin-klein-euphoria). Z używania zapachów cytrusowych słyną zwłaszcza Amerykanie.

  • skórzane – dla osób dojrzałych, lubiących klasyczne aromaty.

  • orientalne – ciężkie, czasami duszące, ale określane jako zmysłowe. Dla indyidualistów, którzy pragną wyróżnić się z tłumu. Utrzymują się na skórze najdłużej ze wszystkich.

  • drzewne – równie popularne jak cytrusowe, dosyć ciężkie, wybierane głównie przez mężczyzn dojrzałych i statecznych.

Pamiętajmy o tym, by przed zakupem jakiegoś zapachu wybrać się najpierw do perfumerii stacjonarnej lub nabyć w internecie jego próbkę w celu dokładnego przetestowania. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze w sytuacji, gdyby się okazało, że dane perfumy utrzymują się na naszej skórze zbyt krótko lub po jakimś czasie od ich użycia na wierzch wychodzą niezbyt przyjemne nuty, które nas drażnią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kiedy należy skorzystać z wypożyczalni medycznej
Kiedy należy skorzystać z wypożyczalni medycznej
Mówi się, że zdrowie jest najważniejsze w życiu człowieka. Niestety bywają różne sytuacje, w których zdrowie ulega pogorszeniu i potrzebne […]
Jaką korzyść może odnieść firma, zamawiając catering dla swoim pracowników?
Jaką korzyść może odnieść firma, zamawiając catering dla swoim pracowników?
W ostatnich latach coraz więcej firm decyduje się na zamówienie profesjonalnego cateringu dla swoich pracowników. Jest to rozwiązanie niezwykle istotne […]
Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?
Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?
Nawet dobrze odżywione i nawilżone włosy mogą ulegać uszkodzeniom w wyniku zbyt wysokiej temperatury. Codzienne zabiegi pielęgnacyjne i stylizacja, np. […]