Markowe perfumy dla kobiet i mężczyzn

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda osoba chciałaby się prezentować jak najlepiej, ponieważ w myśl powiedzenia: „Jak cię widzą, tak cię piszą”, inni ludzie odbierają nas najczęściej przez pryzmat wizerunku. Na jego całość składają się takie elementy, jak choćby zachowanie (tzw. maniery), styl ubioru, ogólna schludność i zapach. Ten ostatni czynnik jest często niedoceniany, a ma ogromne znaczenie, zwłaszcza, jeśli na co dzień przebywamy wśród osób, z którymi chcemy utrzymywać dobre relacje.

Warto również podkreślić, że zapach czasami pełni też funkcję uwodzicielską – często nawet osoba niezbyt atrakcyjna wizualnie może sporo zyskać w oczach przedstawiciela płci przeciwnej, jeśli używa pociągającej i zmysłowej wody toaletowej lub perfumowanej.

Na co się zdecydować?

Dobrze pachnący człowiek, niezależnie czy jest to kobieta, czy mężczyzna, zwraca na siebie uwagę otoczenia. Ludzie odbierają go pozytywnie, w przeciwieństwie do osób, które nie pachną wcale lub wydzielają nieprzyjemny zapach potu. Odpowiednio dobrane perfumy są zatem idealnym dopełnieniem naszego wizerunku i pozwalają czuć się swobodnie w każdej sytuacji – w środkach transportu, w biurze, na ulicy czy w klubie.

Aby wybrać właściwy rodzaj perfum, które będą odpowiednio korespondowały z naszą prezencją i stylem, powinniśmy w pierwszej kolejności zapoznać się z dostępnymi na rynku grupami wód zapachowych.

Zaliczamy do nich perfumy:

  • aromatyczne (zielone, wodne, fougere, przyprawowe) – zawierające często takie nuty jak: lawenda, szałwia, rozmaryn, kardamon, pieprz czy zapach świeżo skoszonej trawy. Przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Od wielu lat prawdziwym hitem jest tutaj zapach acqua di gio męski.

  • owocowe – zazwyczaj są to zapachy słodkie lub słodko-kwaśne, dosyć ulotne i subtelne, szczególnie często używane przez młode dziewczęta.

  • szyprowe (kwiatowe lub owocowe) – cięższe niż zapachy aromatyczne, nawiązujące do dawnych czasów, wybierane najczęściej przez kobiety pragnące pachnieć elegancko i stylowo.

  • cytrusowe – świeże, zazwyczaj lekkie (choć mogą posiadać nieco cięższe nuty), doskonałe dla osób młodych i przebojowych, którym nieobca jest aktywność fizyczna. Dobrze współgrają ze sportowym stylem życia, idealne zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. W tej kategorii prym wiodą zapachy marki Calvin Klein (np. z tej serii https://neness.pl/calvin-klein-euphoria). Z używania zapachów cytrusowych słyną zwłaszcza Amerykanie.

  • skórzane – dla osób dojrzałych, lubiących klasyczne aromaty.

  • orientalne – ciężkie, czasami duszące, ale określane jako zmysłowe. Dla indyidualistów, którzy pragną wyróżnić się z tłumu. Utrzymują się na skórze najdłużej ze wszystkich.

  • drzewne – równie popularne jak cytrusowe, dosyć ciężkie, wybierane głównie przez mężczyzn dojrzałych i statecznych.

Pamiętajmy o tym, by przed zakupem jakiegoś zapachu wybrać się najpierw do perfumerii stacjonarnej lub nabyć w internecie jego próbkę w celu dokładnego przetestowania. Pozwoli to zaoszczędzić pieniądze w sytuacji, gdyby się okazało, że dane perfumy utrzymują się na naszej skórze zbyt krótko lub po jakimś czasie od ich użycia na wierzch wychodzą niezbyt przyjemne nuty, które nas drażnią.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Właściwości kosmetyków marokańskich
Właściwości kosmetyków marokańskich
W dużych miastach coraz częściej możemy natknąć się na sklep z kosmetykami marokańskimi. Stają się one bardzo popularne ze względu […]
Sposoby, dzięki którym restauracje mogą uniknąć marnowania żywności
Sposoby, dzięki którym restauracje mogą uniknąć marnowania żywności
Częstym problemem dużych i małych restauracji jest marnowanie żywności. Problem wynika głównie z tego, że zazwyczaj nie jesteśmy w stanie […]
Gdzie zaparkować samochód na czas podróży samolotem?
Gdzie zaparkować samochód na czas podróży samolotem?
Większość pasażerów podróżujących samolotami nie ma dzisiaj problemów z dojazdem na lotniska, natomiast znacznie większych wyzwań dostarcza kwestia pozostawienia samochodu […]