Czym grozi wykonywanie makijażu permanentnego u niekompetentnej linergistki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny zyskuje coraz większą popularność. Wykonanie takiego zabiegu pozwala zaoszczędzić czas i jest idealnym sposobem na perfekcyjny makijaż każdego dnia. Jakość trwałego makijażu zależy w dużej mierze od stosowanych barwników i sprzętu. Jednak kluczową kwestią jest doświadczenie i umiejętności wykonującej zabieg osoby. Niestety zabieg nie zawsze owocuje zadowoleniem klientki, a skutki źle wykonanego makijażu możemy odczuwać przez bardzo długi czas.

Źle wykonany makijaż permanentny

Zdarza się, że zabieg, który powinien upiększać, odejmuje nam urody i sprawia, że wyglądamy nienaturalnie. Do najczęstszych błędów popełnianych przy wykonywaniu trwałego makijażu należy dobranie zbyt ciemnych lub zbyt jasnych barw pigmentu. Innym często występującym problemem jest niedopasowanie kształtu i nienaturalne przerysowanie łuków brwiowych. Może to powodować karykaturalny i sztuczny efekt. Sprawa komplikuje się także wówczas, gdy brwi wyglądają jak odrysowane od szablonu i brak im naturalności. Konsekwencją źle wykonanego makijażu mogą być też nierówno zarysowane kontury ust. Niektóre z błędów można poprawić u profesjonalnej kosmetyczki np. przy użyciu pigmentów do kamuflażu. Często zdarza się jednak, że konieczne staje się użycie metody laserowej polegającej na rozkładaniu barwnika pod skórą. Laserowe zabiegi są dość skuteczne, ale jednocześnie musimy liczyć się z bólem i możliwością wystąpienia powikłań np. w postaci obrzęków i pęcherzy.

Wybierz profesjonalistę

Decydując się na wykonanie trwałego makijażu, powierzamy swój wygląd osobie, która z założenia powinna mieć w tym dużą wprawę. Wykonanie takiego makijażu wymaga ogromnej precyzji i szczególnych predyspozycji. Dlatego też powinniśmy szczególną uwagę przywiązywać do kwestii umiejętności i wykształcenia. Osoby wykonujące zabieg powinny mieć za sobą szkolenie z makijażu permanentnego i doświadczenie w praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy. Biorąc pod uwagę konsekwencje źle wykonanego makijażu, powinniśmy korzystać tylko z salonów o dobrej renomie zatrudniających kadrę o wysokich kwalifikacjach i z bogatym doświadczeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wszystko, co trzeba wiedzieć o stylu skandynawskim
Wszystko, co trzeba wiedzieć o stylu skandynawskim
Własny dom lub mieszkanie to nasza prywatna przestrzeń, w której odpoczywamy, spędzamy czas z bliskimi i znajdujemy bezpieczne schronienie. Aby […]
Jak wybrać bezpieczne i zdrowe mleko dla noworodka?
Jak wybrać bezpieczne i zdrowe mleko dla noworodka?
Choć wiadomo, że mleko matki jest najcenniejsze, czasami z różnych przyczyn dziecko nie może być nim karmione. Wtedy pojawia się […]
Plecak z recyklingu – wyróżnij się z tłumu
Plecak z recyklingu – wyróżnij się z tłumu
A może by tak zacząć jeszcze bardziej świadomie podążać za ekologią i ubierać się w zgodzie z naturą? Co to […]