Na co zwrócić uwagę podczas zakupu okularów przeciwsłonecznych?

Życie i styl

Ostre słońce może stanowić problem o każdej porze roku. Wiosną i jesienią nisko zawieszona tarcza słońca może razić, kiedy jedziemy samochodem w południe lub o zachodzie słońca. Latem od rana do wieczora słońce atakuje wrażliwe oczy, które wymagają ochrony. Nawet i zimą promienie, które odbijają się od śniegu, mogą być niebezpieczne dla wzroku. Wszystko to sprawia, że konieczne staje się używanie okularów przeciwsłonecznych, dzięki którym nasze oczy będą w odpowiedni sposób zabezpieczone. Jednak kupując okulary, musimy szczególną uwagę zwrócić na ich jakość. Tanie modele z bazaru wcale nie są najlepszym rozwiązaniem, gdyż każdy test polaryzacji wykazałby, że nie chronią nas one wystarczająco.

 Istotny jest nie tylko filtr UV

Dlatego lepiej jest wydać nieco więcej i zaopatrzyć się w model okularów, które mają nałożony na szkła specjalny filtr polaryzacyjny. Dzięki niemu ostre odbicia słonecznego światła rozchodzą się w sposób, który nie jest szkodliwy dla ludzkiego oka. To bardzo ważne w szczególności dla kierowców, którzy nie mogą sobie pozwolić na to, żeby nagle oślepił ich rozbłysk odbity od szyby innego samochodu.

Kupując okulary przeciwsłoneczne, zwróćmy uwagę na to, czy poza odpowiednim filtrem UV i stopniem zaciemnienia, który nam odpowiada, mają prawidłową polaryzację. W wielu salonach optycznych możliwe jest wykonanie przy zakupie specjalnego testu GFC. Taki test polaryzacji pozwoli nam w sposób łatwy i przystępny sprawdzić, czy dokonany przez nas zakup jest naprawdę wysokiej jakości i czy za niego nie przepłacamy.

Dodaj komentarz