Na co zwrócić uwagę przy zakupie tuszu do drukarki?

Technologia

Gdy zakupimy nową drukarkę, najczęściej tusze dostajemy w zestawie, lub już zainstalowane wewnątrz. Po jakimś czasie ulegną one wyczerpaniu, co jest naturalną rzeczą i nie ma się czemu dziwić. Aby nasza drukarka znów mogła działać, potrzebna będzie wymiana atramentu. Sprawdzamy w jaki sposób można to zrobić, a przede wszystkim jak kupić odpowiedni tusz, który będzie pasował do posiadanego przez nas sprzętu. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Głowice i kartridże

Zasadniczo w drukarkach atramentowych mamy dwa typy pojemników na tusz. Pierwszy z nich spotykany jest na ogół w tańszych rozwiązaniach, gdzie zasobnik jest połączony z głowicą drukującą. Tutaj niestety często trzeba ponieść znaczny wydatek, by przywrócić sprzęt do ponownej pracy, ponieważ należy kupić całą nową głowicę. W przypadku tych rozwiązań, gdzie tusze do drukarek są dostępne w formie wymiennych tzw. kartridżów, będzie o wiele taniej. Wystarczy zakupić odpowiedni zestaw pojemników i w wygodny sposób wymienić je w drukarce na nowe, a wszystko będzie znów działać.

Kupujemy tusze

Gdy wiemy już co konkretnie potrzebujemy, by przywrócić nasz sprzęt do pełnej sprawności, przystępujemy do zakupów. W sieci mamy naprawdę spory wybór, możemy zakupić zarówno atrament oryginalny jak i zamienniki. Przykłady znajdziemy tutaj: https://www.magusz.com.pl/category/tusze-oryginalne-hp-canon-brother. Nie warto jednak zbytnio oszczędzać, ponieważ kiepskiej jakości tusze potrafią zapchać wąskie kanaliki w głowicach drukujących, co sprawi że nasze urządzenie nie będzie poprawnie działać. Różnice w jakości zauważymy zwłaszcza wtedy, gdy często drukujemy zdjęcia w wysokiej jakości i rozdzielczości.

Dodaj komentarz