Niedziałające złącza systemowe w telefonie – jak temu zaradzić?

Technologia

Telefon nie jest włączony, bateria jest rozładowana, albo w gniazdku nie ma złącz. Nie jest to powód do paniki – zdarza się dość często. Ale jak to naprawić, gdy smartfon się nie włącza?

Przede wszystkim spróbuj naładować urządzenie

Jeśli masz kabel do ładowania, podłącz go do komputera lub innego źródła zasilania i poczekaj około 30 minut. Jeśli bateria jest naładowana, to możesz ponownie uruchomić telefon. Jeśli nie – podłącz urządzenie kablem USB do komputera i poczekaj aż się włączy. Czasami zdarza się, że z powodu pewnych problemów technicznych smartfony w ogóle nie mogą się ładować. W takim przypadku użyj innego kabla do ładowania lub spróbuj innego źródła zasilania (jeśli masz).

Odpal telefon po naładowaniu

Jeśli smartfon został wyłączony z powodu niskiego poziomu naładowania baterii, spróbuj włączyć go ponownie, gdy w urządzeniu pozostanie wystarczająca ilość baterii. Jeśli to nie pomoże – podłącz telefon do ładowarki i poczekaj, aż ponownie włączy się sam. Jeśli nadal nie masz szczęścia – użyj innej ładowarki lub spróbuj połączyć urządzenie z innym komputerem lub laptopem za pomocą kabla USB (jeśli to możliwe). Czasami smartfony odmawiają włączenia z powodu pewnych problemów technicznych związanych z komponentami sprzętowymi lub ustawieniami oprogramowania.

Udaj się do serwisu

Jeśli nadal nie możesz włączyć telefonu, powinieneś udać się do autoryzowanego serwisu. Istnieje wiele powodów, dla których smartfony odmawiają włączenia i nie wszystkie wymagają udania się do serwisu. Jeśli jednak nie masz doświadczenia w naprawie smartfonów lub nie chcesz ryzykować, że jeszcze bardziej uszkodzisz urządzenie, próbując naprawy metodą „zrób to sam” – najlepiej udać się do serwisu, w którym odbywa się naprawa telefonów Poznań to miasto, w którym jest sporo profesjonalnych serwisów telefonów.

Dodaj komentarz