Czy opłaca się wybudować drewniany dom?

Wszystko wokół domu

Zapotrzebowanie na nowe miejsca mieszkalne stale rośnie. To właśnie z tego względu architekci dwoją się i troją, aby usprawnić i w jak największym stopniu zautomatyzować całą budowę. Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie są domy drewniane. Zdążyły one już zyskać naprawdę dużą popularność i zebrać ogromne grono zwolenników. Jednak, czy aby na pewno budowa takiego domu to opłacalna inwestycja?

Zalety budowy domu drewnianego

Jeśli zastanawiamy się nad taką inwestycją, pierwsze, o czym musimy wiedzieć to korzyści płynące z takiego rozwiązania oraz jego słabe strony. Do zalet takich domów z pewnością zalicza się:

– ekologiczną budowę,

– ograniczenie zużycia prądu do minimum,

– bardzo szybki i prosty proces budowy takiego domu,

– możliwość budowy domu o każdej porze roku,

– dobre ocieplenie budynku.

Wady drewnianych domów

Jednak domy te, jak każda inna rzecz posiada również swoje wady. Przede wszystkim jest to wyższy koszt budowy w porównaniu do klasycznego, murowanego domu. Jednak w rzeczywistości ceną drewna wcale nie musimy się aż tak martwić. Obecnie rozwiązanie takie nie jest aż tak drogie i jeśli ma się taką możliwość, warto zainwestować trochę więcej pieniędzy kosztem tych wszystkich zalet. Decydując się na dom z drewna, trzeba również pamiętać o rzetelnej i systematycznej konserwacji oraz licznych przeglądach, aby posłużył on przez jak najdłuższy okres. Warto również zainwestować w dobrej jakości system przeciwpożarowy, aby zapobiec ewentualnym niemiłym niespodziankom.

Dodaj komentarz