Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Wszystko wokół domu

Zaprojektowanie pokoju dla dziecka jest nie lada wyzwaniem. Należy wziąć pod uwagę nie tylko aspekt estetyczny, ale i funkcjonalny. Ważne jest również bezpieczeństwo oraz dostosowanie mebli do wieku dziecka. 

Skandynawska estetyka i jakość

Styl skandynawski jest jednym z najpopularniejszych, jeśli chodzi o aranżację wnętrz w ostatnich latach. Można się nim zainspirować również podczas planowania przestrzeni dla dziecka. Pokój w takim stylu z pewnością wprowadzi wiele światła do pomieszczenia, co pozwoli stworzyć idealne miejsce do zabawy, nauki i spotkań z rówieśnikami. 

Warto wybierać jasne kolory ścian oraz mebli. Jeśli jest to możliwe, miejsce do spania można zrobić na podwyższeniu, co dodatkowo pozwoli stworzyć dodatkową przestrzeń do przechowywania. Ciekawym oraz efektownym pomysłem jest również baldachim do łóżeczka, który nada mu bajkowej atmosfery. O tego typu rozwiązaniu można dowiedzieć się więcej na różnych stronach internetowych.

Aby przełamać charakterystyczną dla skandynawskiego stylu biel, można wybrać ozdoby w kontrastujących i żywych kolorach oraz. Aby przestrzeń stała się przytulna, warto kupić dywan np. w geometryczne wzory. Atrakcyjnym pomysłem jest również tablica kredowa, w szczególności dla młodych artystów, którzy mają tendencję do ćwiczenia swoich umiejętności na ścianach. Minimalizm jest ważny, ale należy również pamiętać, że pokój ma być użyteczny dla dziecka, powinien być dla niego bezpieczną przestrzenią, dającą możliwość zabawy oraz rozwoju pasji i zainteresowań. 

Dodaj komentarz