Samochody elektryczne – czy to ma sens?

Technologia

Samochody elektryczne są ekologiczne – tak przynajmniej twierdzą eksperci. Jednak przecież do używania takiego samochodu i tak trzeba energii elektrycznej, która często jest wytwarzana w sposób nieekologiczny. Jaka zatem jest tutaj logika? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że samochody tradycyjne wydzielają ogromne ilości spalin. Na świecie jest ich coraz więcej, a dziura ozonowa się powiększa, dlatego nawet zmniejszenie wydzielania emisji to już dobry krok. Można to zrobić, właśnie z pomocą samochodów elektrycznych.

One posiadają swoje wady. Największą jest chyba to, że niedługo można nimi jeździć, jednak to jest coś, nad czym cały czas można pracować. Ponadto one idealnie sprawdzają się w warunkach miejskich, nie na dłuższe trasy. To może być drugim powodem, dla którego ich wybór jest zły. Jednak nie każdy z nas wybiera się codziennie w dłuższe trasy.

Samochody elektryczne posiadają za to całą masę zalet. Jedną z nich jest to, że obniżają emisję spalin. Ponadto energia elektryczna to coś co można wytworzyć ze słońca. Jeśli posiadamy stacje, za pomocą których słońce jest przerabiane na energię, taki samochód jest w 100% ekologiczny. Owszem, ma on swoje wady, jednak taką technologię da się dopracować. Warto w nią inwestować, tak jak w samochody elektryczne, które są zbawieniem w dobie smogu, dziury ozonowej i innych rzeczy, wywołanych przez zanieczyszczenia. Samochód taki nie wydziela żadnych spalin, a do tego jest bardzo cichy – mniej słychać go na drodze, co również ma znaczenie w mieście.

2 komentarzy

Dodaj komentarz