Utrzymanie kortu tenisowego w dobrym stanie – jakie czynności są pod tym względem istotne?

Życie i styl

Tenis to bardzo popularny sport, który mogą uprawiać osoby w każdym wieku i o różnych umiejętnościach. Korty tenisowe dostępne są w wielu miejscach, od publicznych parków po prywatne kluby. Jak jednak utrzymać kort tenisowy w dobrym stanie? Jeśli masz prywatny kort w domu lub w pracy, to ten artykuł może pomóc Ci utrzymać kort, tak aby prezentował się jak najlepiej.

Prawidłowy stan kortu – podstawowe czynności które mogą się do tego przyczynić

Aby utrzymać kort tenisowy w dobrym stanie, należy regularnie robić kilka podstawowych rzeczy. Po pierwsze, ważne jest, aby regularnie sprawdzać powierzchnię kortu pod kątem wszelkich nierównych łat lub pęknięć, które mogą wymagać naprawy. Można to zrobić za pomocą maszyny do obrzeży lub ręcznie przy użyciu grabi i sznurka. 

Ważne jest również sprawdzenie, czy nie ma chwastów i usunięcie ich, zanim się zakorzenią lub uszkodzą powierzchnię kortu swoimi korzeniami. Należy również upewnić się, że wszelkie pęknięcia lub dziury w nawierzchni są wypełnione, zanim staną się trwałym problemem, ponieważ zmniejszy to straty wody spowodowane przesiąkaniem przez pęknięcia i zapobiegnie dalszym uszkodzeniom nawierzchni kortu.

Gdybyś był jedną z osób zainteresowanych posiadaniem takiego kortu, wiedz że budowa kortów tenisowych nie jest wcale taka złożona. Ważne jest tylko, aby regularnie dbać o jego czystość i właściwy stan nawierzchni.

Dodaj komentarz