W jakich branżach używany jest ploter?

Technologia

Ploter to urządzenie przypominające nieco drukarkę, które służy głównie do pracy ze sporej wielkości powierzchniami płaskimi. Wyróżniamy m.in modele atramentowe, solwentowe, laserowe, tnące, grawerujące oraz pisakowe. Najbardziej zaawansowany i jednocześnie uniwersalny jest ploter stołowy – za jego pomocą można bowiem bez problemu drukować, ciąć, bigować, a nawet frezować poszczególne materiały. Gwarantuje on możliwość zadruku niemal każdej powierzchni, jest wyjątkowo łatwy w obsłudze i generuje niskie koszty eksploatacyjne. 

Urządzenie niezbędne w zakładach poligraficznych i nie tylko

Standardowy ploter to sprzęt podłączany do komputera i przeznaczony przede wszystkim do nanoszenia rozmaitych projektów (czarno-białych oraz kolorowych) na powierzchnie papierowe i materiały sztuczne. Są to rysunki techniczne, grafiki, prace architektoniczne, grawerunki czy mapy. Oprócz tego ploter jest w stanie pokrywać materiały folią laminowaną i wycinać konkretne wzory o dowolnym kształcie. Wszystkie wymienione czynności odbywają się na podstawie danych przesyłanych do urządzenia z zaawansowanego programu komputerowego. Ze względu na oferowane możliwości, plotery są powszechnie wykorzystywane zwłaszcza w pracowniach graficznych i poligraficznych, agencjach reklamowych, drukarniach, a także biurach architektonicznych.

Poza tym znajdują zastosowanie w firmach inżynierskich, geodezyjnych i zajmujących się projektowaniem rozmaitych instalacji domowych. Jeśli prowadzimy własny biznes i zależy nam na zakupie funkcjonalnego oraz wytrzymałego modelu, powinniśmy koniecznie zapoznać się z asortymentem specjalistycznego sklepu online na https://sklep.dmplot.com/.

Dodaj komentarz