Co sprawdzić, gdy silnik w aucie nie chce się uruchomić?

Technologia

Czasami jest tak, że wsiadamy do własnego samochodu osobowego i przekręcamy kluczyk w stacyjce, a silnik nie chce odpalić. W takiej sytuacji istnieje duże prawdopodobieństwo, że poważnej awarii uległ jeden z elementów całego układu. Nierzadko okazuje się, że jest to rozrusznik odpowiedzialny za pobudzanie napędu do działania. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w części niezbędne do jego naprawy, znajdziemy je bez problemu na https://www.shop.bendiks.pl/pol_m_Rozrusznik-177.html.

Akumulator nie zawsze jest winowajcą

Niesprawny silnik wywołuje frustrację, ponieważ uniemożliwia użytkowanie samochodu. Dlatego też zaleca się jak najszybsze zweryfikowanie, co jest źródłem problemu. Może to być choćby całkowicie wyładowany akumulator – np. wskutek pozostawienia włączonych świateł czy zbyt rzadkiej eksploatacji pojazdu. Niekiedy sprawcą nieszczęścia są niesprawne świece zapłonowe oraz żarowe, które mają tendencję do stosunkowo szybkiego zużywania się. Wymiany tych elementów na nowe najlepiej jest dokonać w profesjonalnym warsztacie, bo wymaga to zastosowania odpowiednich narzędzi.

Kolejnym elementem podatnym na uszkodzenia jest alternator. W tym przypadku mamy zazwyczaj do czynienia ze zniszczonymi łożyskami, przebiciem w uzwojeniu lub znacznymi zabrudzeniami wewnętrznymi. Oprócz tego powinniśmy koniecznie sprawdzić układ elektryczny i paliwowy. Ten pierwszy pod kątem ewentualnych uszkodzeń przewodów i rozrusznika, drugi zaś pod kątem sprawności pompy i jej przekaźnika. Jeśli dotychczasowe czynności nie przyniosą rezultatów, wówczas pozostaje nam zweryfikowanie jakości paliwa albo oleju napędowego.

Dodaj komentarz