Zimowe dodatki dziecięce

Życie i styl

Sezon zimowy to czas, aby zmienić garderobę u naszych pociech. Nie należy rezygnować ze spacerów czy też zabaw na świeżym powietrzu, lecz tak dopasować odzież, aby dziecko czuło się komfortowo i nie odczuwało niskiej temperatury. Kombinezon, ciepła kurtka, czy też zimowe buty, to oczywiście podstawy, które każde dziecko musi mieć w swojej garderobie. Najlepiej po 2 egzemplarze każdego rodzaju odzieży, aby mieć na zapas w razie zabrudzenia czy zamoczenia.

Bardzo ważne dodatki

Kurtka i buty nie wystarczą jednak, żeby z przyjemnością przetrwać zimę. Potrzebne są jeszcze ciepłe dodatki, czapka i komin dla chłopca oraz dziewczynki. To szczegóły, o których nie wolno zapomnieć. Jak wszystkie ubrania, także i dodatki warto wybierać razem z dzieckiem, żeby samo mogło mieć wpływ na kolorystykę i fason. Dzieci w wieku szkolnym mają już własne preferencje, zarówno jeśli chodzi o kolorystykę, jak i krój ubrania. 

Nie przegrzewajmy malucha

Od kilku lat zimy są raczej łagodne, a temperatury, nawet w najchłodniejszych miesiącach roku nie spadają znacznie poniżej zera. To również ważna wskazówka dla rodziców, podczas zakupu odzieży na zimę. Jej grubość należy dostosować przede wszystkim do panujących warunków atmosferycznych. Zbyt gruba kurtka czy też czapka, może narobić więcej szkody niż pożytku, dlatego nie warto przesadzać z ilością i grubością ubrań dla dzieci na zimę.

Dodaj komentarz