Co musisz zakupić w ramach wyposażenia do baru?

Biznes i finanse

Każdy bar, chcąc przyciągnąć klientów, powinien zaopatrzyć się w urządzenia i akcesoria. Umożliwiają one szybkie i bezpieczne przygotowanie posiłków i napojów. Dobór wyposażenia jest zależny zarówno od wyglądu i wielkości lokalu, średniej liczby gości czy oferowanego menu.

Urządzenia do baru

Odpowiedni sprzęt i dobre jego rozmieszczenie pozwala pracownikom na szybką obsługę klienta. Szczególnie ważne jest sprawne przygotowanie koktajli i drinków, których zrobienie wymaga miejsca i koordynacji działań. Do tej czynności posłużą miksery i blendery, czyli podstawowy zestaw barmański. Te urządzenia miksują składniki i dzięki nim uzyskuje się odpowiednią konsystencję podawanego napoju. Mieszanki alkoholu z innymi składnikami przeważnie wymagają przygotowania owoców. Do tego celu warto zaopatrzyć się w sokowirówkę. Potrzebne będą również kruszarki i kostkarki do lodu, bez którego nie ma prawa bytu większość drinków.

Jednymi z najważniejszych sprzętów są witryny chłodnicze, w tym chłodziarka do piwa. Dzięki nim wszystkie napoje są przechowywane w odpowiedniej temperaturze oraz służą jako element dekoracyjny poprzez wystawione w nich butelki. Bary, w których będzie przygotowywane jedzenie muszą się zaopatrzyć w piece, kuchenki mikrofalowe, grille, podgrzewacze i inne podobne urządzenia.

Akcesoria barmańskie

Aby zaspokoić potrzeby klientów, którzy pragną spróbować znanych na świecie drinków, bar musi przygotować zestaw akcesoriów barmańskich. Najważniejszym z nich jest shaker, dzięki któremu uzyska się odpowiednie proporcje składników. Syfony pomogą wykonać napoje z domieszką wody gazowanej lub kawę ze spienionym mlekiem czy bitą śmietaną. Wiele dostępnych na rynku przyrządów również powinno znaleźć się w dobrze urządzonym barze. Są nimi otwieracze do butelek, korkociągi, nalewaki, jak choćby ten ze strony https://www.benler.pl/rollbar-nalewak-do-piwa.html oraz przede wszystkim wysokiej klasy naczynia.

Dodaj komentarz