Wywrotka aluminiowa czy stalowa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając odpowiedniej naczepy typu wywrotka, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jednym z nich jest mechanizm pojazdu, czyli układ hamulcowy, rodzaje osi, innym zaś materiał, z jakiego jest wykonana. Najczęściej spotykane rodzaje naczep samowyładowczych stanowią pojazdy aluminiowe oraz stalowe. Czym się różnią oba rodzaje wywrotek i do czego są stosowane?

Naczepy stalowe

Naczepy wykonane ze stali nierdzewnej wyróżnia wysoka wytrzymałość oraz bardzo duża odporność na uszkodzenia mechaniczne w postaci zniekształceń, zarysowań czy wgnieceń. Z tego powodu są one szczególnie zalecane w przypadku załadunku ostrych, twardych czy grubych frakcji, jakie wykonują ładowarki, ponieważ występuje wtedy ryzyko obicia skrzyni ładunkowej. Odkształcona stal dzięki swoim właściwościom fizycznym jest w stanie powrócić do swojego pierwotnego stanu przed uderzeniem, stąd ten rodzaj naczep uznawany jest zdecydowanie za bardzo bezpieczny.  Mimo tego, że naczepy stalowe są cięższe niż ich aluminiowe odpowiedniki, cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem nabywców.

Naczepy aluminiowe

Ten rodzaj wywrotek zalecany jest z kolei przy przewożeniu delikatniejszych materiałów – jak surowce sypkie, które są ładowane na naczepę przy pomocy leja. W przypadku takiego załadunku ryzyko uszkodzenia skrzyni jest znikome, dlatego też nie jest koniecznie stosowanie przyrządów z bardziej wytrzymałych surowców, typu stal.

Główną zaletą wywrotek wykonanych ze stopów aluminium jest ich niewielka masa własna. Mimo tego zdają egzamin także przy cięższych pracach drogowych oraz przewożeniu artykułów na paletach. Wysokiej jakości aluminium gwarantuje również długą żywotność naczep.

Jeśli szukasz naczep sprawdzonej marki, które wyróżnia wykonanie z wysokogatunkowych materiałów, szeroka funkcjonalność oraz liczne pozytywne opinie Klientów, zapoznaj się z ofertą pojazdów samowyładowczych firmy Bodex. Pełny katalog produktów w postaci naczep stalowych, aluminiowych i innych pojazdów znajdziesz na stronie internetowej: https://www.naczepybodex.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Gdzie uczyć się jazdy na deskorolce w Poznaniu ?
Gdzie uczyć się jazdy na deskorolce w Poznaniu ?
Jazda na deskorolce to niezwykle przyjemna czynność. Dużą prędkość odczuwa się na własnej skórze. Zwiększa się zatem adrenalina użytkownika. Gdzie […]
Geodeta – czym się zajmuje?
Geodeta – czym się zajmuje?
To profesjonalista Geodeci są profesjonalistami, którzy mierzą i mapują ziemię. Upewniają się, że mapy i inne informacje wykorzystywane przez agencje […]
3 nietypowe prezenty świąteczne
3 nietypowe prezenty świąteczne
Święta to sezon obdarowywania się nawzajem prezentami. Niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla swojego najlepszego przyjaciela, czy szefa, znalezienie […]