Co należy rozważyć podczas dekorowania małego dziecka?

Życie i styl

Pokój małego dziecka powinien być zachęcającą, wygodną przestrzenią. Następujące porady pomogą Ci stworzyć pokój, który jest bezpieczny, funkcjonalny i zabawny dla Twojego dziecka do zabawy w:

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Upewnij się, że sypialnia Twojego dziecka jest bezpieczna, upewniając się, że nie ma w niej zagrożeń związanych z potykaniem się, takich jak sznurki lub zabawki na podłodze. Sprawdź również, czy wszelkie gniazdka są zakryte, a meble są solidne i stabilne.

Schemat kolorów

Wybieraj kolory, które przemówią do twojego dziecka teraz i w przyszłości, używając próbek farby lub kupując małe przedmioty, takie jak poduszki lub zasłony w różnych kolorach, aby mogły zobaczyć, jak wyglądają razem.

Miejsce do przechowywania

Upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsc do przechowywania zabawek, aby nie stały się one bałaganem, ale nie przesadzaj – jedna skrzynia na zabawki lub kosz na kategorię zabawek, takich jak lalki i samochody, powinna wystarczyć dla każdego małego pokoju dziecka.

Akcesoria dla dzieci

Najlepsze akcesoria, które należy mieć w pokoju dziecka to książki, zabawki i gry. Im więcej zabawek i gier ma Twoje dziecko, tym szczęśliwsze będzie. Możesz również znaleźć wiele akcesoriów dla dzieci online, takich jak namioty tipi dla dzieci i inne zabawne gadżety.

Opcje oświetleniowe

Lampa biurkowa jest świetna, aby pomóc dzieciom w odrabianiu lekcji lub czytaniu w nocy (i pomaga im zostać na noc); używaj lamp zamiast oświetlenia górnego, kiedy tylko jest to możliwe, aby dzieci mogły zobaczyć, co robią, lepiej niż gdyby ich oczy stale dostosowywały się do jasnych świateł wyłączających się i włączających co kilka sekund.

Dodaj komentarz