Okulary przeciwsłoneczne – dlaczego warto nosić je?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Okulary przeciwsłoneczne to świetny sposób na ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Mogą również chronić przed odblaskami, które mogą utrudniać widzenie podczas jazdy samochodem, rowerem lub uprawiania sportu.

Okulary przeciwsłoneczne są dostępne w wielu różnych stylach i kolorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na to, jaki jest Twój styl, istnieją okulary przeciwsłoneczne, które będą na Tobie dobrze wyglądać.

Odpowiednia para okularów przeciwsłonecznych będzie:

Chronić Twoje oczy przed uszkodzeniami 

Najczęstsze uszkodzenia oczu występują, gdy światło ultrafioletowe (UV) dociera do oka przez niezabezpieczoną źrenicę. Promienie UV mogą uszkodzić siatkówkę, która znajduje się w tylnej części oka i pomaga Ci widzieć wyraźnie, przesyłając obrazy do mózgu. Okulary przeciwsłoneczne z 99-100-procentową ochroną przed promieniowaniem UV blokują je i chronią Twoje oczy przed tym uszkodzeniem.

Ochrona przed olśnieniem 

Odblaski powstają, gdy światło odbija się od powierzchni takich jak woda, śnieg lub szkło i wpada do oczu pod kątem, który powoduje zniekształcenia lub utrudnia wyraźne widzenie. Noszenie soczewek polaryzacyjnych zmniejsza odblaski poprzez blokowanie poziomych odbić od powierzchni takich jak woda czy okna – dlatego soczewki polaryzacyjne są często preferowane przez żeglarzy i wędkarzy, którzy potrzebują maksymalnej widoczności przy jasnym niebie.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i wybrać odpowiedni model, to sprawdź witrynę internetową: https://blochoptyk.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zorganizować wakacje dla dzieci?
Jak zorganizować wakacje dla dzieci?
Dzieci mają aż dwa miesiące wakacji, w związku z czym należy im ten wolny czas odpowiednio uatrakcyjnić. Niestety niewielu rodziców […]
Jakie są najczęstsze usterki skrzyni biegów?
Jakie są najczęstsze usterki skrzyni biegów?
Awaria skrzyni biegów jest najczęstszą usterką skrzyni biegów i może spowodować niespodziewane zatrzymanie się kierowcy na autostradzie. Inne częste usterki […]
Transport chłodniczy – co powinieneś o nim wiedzieć?
Transport chłodniczy – co powinieneś o nim wiedzieć?
Transport chłodniczy to pojazd, który został zmodyfikowany do przewożenia łatwo psujących się towarów w niskich temperaturach. Do czego wykorzystywany jest […]