Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

Życie i styl

Umiejętność posługiwania się językami obcymi jest w dzisiejszych czasach koniecznością dla każdego, kto pragnie się rozwijać i poszerzać horyzonty. Poniższa lista 4 podstawowych korzyści wynikających ze znajomości języków powinna przekonać każdego, kto wątpi jednak, czy ogrom wysiłku włożonego w naukę rzeczywiście może się opłacić.

  1. Lepsze perspektywy zatrudnienia

Obecnie większość dużych firm współpracuje z zagranicznymi klientami lub stanowi filie międzynarodowych spółek, co wiąże się z koniecznością utrzymywania kontaktu z osobami posługującymi się obcymi językami. Znajomość języka angielskiego stanowi zatem podstawowe wymaganie, zaś drugi język jest dużą zaletą w procesie rekrutacji.

  1. Możliwość bardziej świadomego podróżowania i zawierania przyjaźni na całym świecie

Język jest niezbędnym narzędziem, którego potrzebuje każdy, kto pragnie dogłębnie poznać obce kultury i podróżować po nieznanych krajach na własną rękę, rezygnując z pomocy biur podróży. Na trasie poznać można wielu ludzi, którzy nie tylko wskażą interesujące, nieturystyczne miejsca warte zobaczenia, ale i chętnie zawrą bliższą znajomość, która z czasem może przerodzić się w przyjaźń.

  1. Doskonałe ćwiczenie dla mózgu

Badania prowadzone w ostatnich latach dowiodły, że nauka języków obcych bardzo pozytywnie wpływa na pracę mózgu, zwiększając jego elastyczność i pobudzając do bardziej twórczego myślenia. Dodatkową korzyścią jest natomiast nieustanne ćwiczenie pamięci krótko- i długotrwałej. Wszystkie te procesy zapewniają dłuższą sprawność umysłu.

  1. Możliwość docierania do źródeł

Żadne tłumaczenie nie jest w stanie w pełni oddać pierwotnego zamysłu autora, dlatego dobra znajomość języka twórcy jest nieoceniona, gdy zależy nam na głębszym wniknięciu w czytane dzieło. Pozwala także na zapoznawanie się z książkami, filmami czy artykułami, które nie zostały przetłumaczone na język polski.

Jeden komentarz w “Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

  • Motywujący artykuł, od razu od razu mam ochotę skoczyć do księgarni po książkę w j. angielskim i ostro brać się za naukę nowych słówek 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz