Dlaczego warto korzystać na co dzień z produktów biodegradowalnych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty biodegradowalne to takie, które zostały wykonane z surowców organicznych, takich jak celuloza, czy rośliny strączkowe. Są w stanie zaledwie w kilka lat rozłożyć się samoistnie do produktów, które są bezpieczne dla planety. Niektóre z nich mogą zostać też poddane kompostowaniu. Dlaczego stają się tak popularne i warto je używać?

Wpływ tworzyw sztucznych na ekosystem

Zanieczyszczenie środowiska naturalnego ogromną ilością odpadów, szczególnie tych plastikowych, sprawia, że cierpią na tym zarówno ludzie, jak i zwierzęta. Mikrocząsteczki plastiku obecne są nie tylko w wodach mórz, czy oceanów, ale także w powietrzu. Każdy człowiek rocznie zjada i wdycha setki tysięcy takich cząstek. Mogą one powodować odpowiedź immunologiczną organizmu i przyczyniać się między innymi do coraz powszechniejszych alergii. Rozwiązaniem jest zmiana codziennych przyzwyczajeń. Warto więc stosować worki kompostowalne zamiast tych tradycyjnych, a na zakupy zabierać tkaninową torbę wielokrotnego użytku.

Zalety produktów ulegających biodegradowalnych

Przede wszystkim wykonuje się je z roślin, co ogranicza produkcję dwutlenku węgla, ale przede wszystkim nie są produkowane przy tym szkodliwe odpady. Proces rozkładu polega na ich przemianie do prostych związków, które nie są emitowane do atmosfery. Dodatkowo zachodzi on bardzo szybko, maksymalnie kilka lat. Mogą też być zjadane przez mikroorganizmy. Co ważniejsze produkty te nadają się także do recyklingu, co oznacza, że ich życie nie musi się kończyć po jednokrotnym użyciu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Osuszanie budynków a hydroizolacja – skuteczne zabezpieczenie domu przed wilgocią
Osuszanie budynków a hydroizolacja – skuteczne zabezpieczenie domu przed wilgocią
Wilgoć występująca w ścianach nośnych może grozić konstrukcji budynku. W zależności od materiałów użytych do budowy duża wilgotność może powodować […]
Kilka dobrych pomysłów na bezpieczne uprawianie sportu we własnym ogrodzie
Kilka dobrych pomysłów na bezpieczne uprawianie sportu we własnym ogrodzie
Twoje dziecko coraz częściej wychodzi na dwór i chce bawić się razem z rówieśnikami, a Ty nie zawsze masz czas […]
Jak dochodzić swoich praw po nieudanym zabiegu medycznym?
Jak dochodzić swoich praw po nieudanym zabiegu medycznym?
Pacjenci, którzy decydują się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, często obawiają się efektów i potencjalnych powikłań. Okazuje się, że […]