Gdzie zaparkować samochód na czas podróży samolotem?

Hobby i relaks/wypoczynek

Większość pasażerów podróżujących samolotami nie ma dzisiaj problemów z dojazdem na lotniska, natomiast znacznie większych wyzwań dostarcza kwestia pozostawienia samochodu na czas wyjazdu tak, by nie zapłacić za to fortuny. Gdzie parkować samochody i na co zwracać uwagę podczas poszukiwania parkingu w pobliżu miejsca wylotu?

Wysokie ceny parkingów lotniskowych, a inne możliwości

Ci, którzy mieli już okazją parkować pojazd na lotniskowych parkingach doskonale wiedzą, jak kosztowny może to być wydatek. I wprawdzie parkowanie bezpośrednio na lotnisku sprawia, że mamy salę wylotów w zasięgu kilku kroków, to jednak koszty skutecznie odstraszają. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest poszukanie w pobliżu lotniska parkingu firmy zewnętrznej, która nie działa pod banderą portu lotniczego i dzięki temu nie oczekuje od klientów wysokich opłat, które sama tam płaci. Wybierając taki parking warto przejrzeć miejsca, która poza postojem dla samochodu oferują również sprawny transport na lotnisko w Poznaniu, Warszawie czy w Katowicach – w zależności od miejsca naszej podróży.

Ile kosztuje parkowanie auta poza terenem lotniska?

Ceny zależą od konkretnego, wybranego parkingu strzeżonego przy lotnisku w Poznaniu czy w innym mieście. Na przykładzie parkingów w Poznaniu może to być koszt od 39 zł za 1 dobę wraz z dowozem pasażerów i ich bagaży na lotnisko. Jeśli podróż trwa kilka dni dobrze jest rozważyć opłatę z góry, wtedy ceny nie rosną za każdy kolejny dzień i np w przedziale 1-3 dni zawsze wynoszą 30 zł za dobę. Przed wyjazdem koniecznie trzeba sprawdzić i porównać ceny w różnych firmach, tak by znaleźć tą położoną najbliżej lotniska i jednocześnie najtańszą.

Dodaj komentarz