Bagaż do samolotu – co można zabrać?

Hobby i relaks/wypoczynek

Wybierając się na wakacje samolotem, musimy dobrze zaplanować nasz bagaż, tak, by nie przekroczyć dopuszczalnego limitu na osobę. We większości linii lotniczych dopuszczalna waga bagażu wynosi około 23 kg, a w przypadku bagażu podręcznego – 10 kg na osobę. Część ludzi decyduje się tylko na zabranie bagażu podręcznego, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na bilecie.

Pamiętajmy jednak, że niektórych rzeczy nie możemy zabrać ze sobą na pokład. Przede wszystkim są to płyny – jeżeli chcemy zabrać ze sobą na przykład picie dla dziecka, musi on znajdować się w zamkniętym pojemniku o pojemności maksymalnie 100 mililitrów. Zwykła butelkowana woda czy sok najpewniej nie przejdą kontroli i zostaną wyrzucone do kosza przez straż graniczną jeszcze przed odprawą celną.

Jakie walizki?

Najważniejszą rzeczą podczas pakowania naszego bagażu jest wyposażenie się najpierw w odpowiednie i jakościowe walizki do samolotu. Bardzo dobrze sprawdzą się te typu american tourister. Są to twarde i solidne, a zarazem lekkie walizki na kółkach. Wyposażenie ich w specjalny, mocny uchwyt sprawia, że możemy ciągnąć nasz bagaż bez obawy, że stracimy nad nim kontrolę.

Co ciekawe walizki na kółkach zostały wynalezione bardzo późno, bo dopiero w latach 80-tych. Ciężko sobie wyobrazić, że przed ich wynalezieniem ludzie musieli sobie radzić w inny sposób. Nic dziwnego, że tuż po wejściu na rynek stały się przebojem i szturmem zaczęły zdobywać serca klientów. Dzisiaj już nikt nie wyobraża sobie podróży samolotem bez walizki na kółkach.

Dodaj komentarz