Przydatne akcesoria do ćwiczenia MMA

Hobby i relaks/wypoczynek

Sporty walki od kilku już lat nie są dyscypliną wyłącznie dla wybranych, ale również dla zwykłych ludzi. Ogromnym powodzeniem cieszy się zwłaszcza MMA, czyli mieszane sztuki walki, będące połączeniem kilku różnych technik regulowanych odpowiednimi przepisami. Aby zacząć swoją przygodę z tym fascynującym sportem, należy koniecznie zaopatrzyć się w dedykowane akcesoria i ubrania. Godne uwagi są w szczególności elementy garderoby i rękawice firmy Manto, dostępne w tym sklepie internetowym: http://shatoonsport.com/manto.html.

Odpowiedni strój to nie wszystko 

Najważniejszym akcesorium koniecznym do zakupienia w przypadku uprawiania MMA są specjalne rękawice, charakteryzujące się mniejszym rozmiarem niż wersje bokserskie. Ich konstrukcja jest też znacznie cieńsza i bardziej twarda, a na dodatek otwarta (z odkrytymi palcami). Z tego powodu zadawane przeciwnikowi ciosy okazują się boleśniejsze, a ryzyko rozcięcia jego skóry (a także własnej) wzrasta. Ogromną zaletą tych rękawic jest to, że gwarantują pełną swobodę dłoni, co umożliwia wykonanie rzutu czy duszenie dźwignią. Oprócz tego musimy zaopatrzyć się w taśmy bokserskie służące do owijania dłoni i nadgarstków, których zadaniem jest wchłanianie potu oraz optymalna ochrona przed urazami i kontuzjami.

Pozostałe niezbędne akcesoria to ochraniacze na szczękę, piszczele i stopy, a także odzież wykonana z termoaktywnego, przewiewnego materiału. Jeśli chodzi o ubrania, to zalecany jest wybór elastycznych, kompresyjnych koszulek typu rashguard oraz spodenek na rzep z rozciągliwym panelem na wysokości krocza i rozcięciami nogawek. Wymienione elementy garderoby kupimy w na http://shatoonsport.com/spodenki-mma.html.

Dodaj komentarz