Jak dbać o wózki widłowe?

Technologia

Wózek widłowy to pojazd, który jest wykorzystywany zarówno w magazynach, jak i w supermarketach, zakładach przemysłowych oraz hurtowniach. Należy o niego we właściwy sposób dbać, ponieważ ewentualnie awarie mogą skutkować przestojami w pracy, a także stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia operatora. Niezbędne jest z pewnością regularne serwisowanie wózka w profesjonalnym warsztacie. Oto jedna z firm oferujących tego rodzaju specjalistyczną usługę: http://www.cetusgdynia.pl/opony.

Przeglądy techniczne to warunek konieczny sprawnego działania pojazdu

Podstawowym obowiązkiem każdego operatora wózka widłowego jest dokładne sprawdzenie jego stanu przed rozpoczęciem pracy. Musi on zwrócić szczególną uwagę nie tylko na wygląd zewnętrzny maszyny (mocowanie wideł, ogumienie, poziom elektrolitu w baterii, hydraulika), ale też na jej operacyjność, czyli prawidłowość wykonywania poszczególnych manewrów. W trakcie eksploatacji wózka nie można wykonywać gwałtownych ruchów z uniesionym do góry masztem, a jeśli pojazd posiada koła gumowe lub plastikowe, zabronione jest poruszanie się nim po nawierzchniach innych niż gładkie oraz wystarczająco twarde.

Poza codziennym nadzorem niezbędne są systematyczne przeglądy i serwisowanie, ponieważ pozwala to zdiagnozować różne awarie i w razie konieczności wymienić zużyte części na nowe (np. łańcuchy, pasy, oświetlenie, rolki, koła, silnik). Specjaliści zatrudnieni w warsztatach sprawdzą szczelność układu hydraulicznego i gazowego, a także sprawność układu hamulcowego oraz kierowniczego. Przygotują w ten sposób pojazd do intensywnej pracy. Jeśli prowadzimy magazyn i chcemy serwisować swoje wózki widłowe w Gdyni znajdziemy co najmniej kilka firm zajmujących się tym profesjonalnie.

Dodaj komentarz