Jak funkcjonalnie wypełnić przestrzeń przy dużym domu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadacze domów z dużym ogrodem często zastanawiają się, jak wypełnić przestrzeń wokół domu. Na co warto zdecydować się w przydomowym ogrodzie, żeby był on funkcjonalny?

Miejsce garażowe

Aranżując funkcjonalną przestrzeń wokół domu, nie można zapomnieć o miejscu postojowym dla auta. Wiele osób już na etapie budowy domu decyduje się na garaż. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie ze względu na wielkość działki oraz z powodów finansowych. Ciekawym pomysłem będą w tym przypadku wiaty garażowe na wymiar. Można je z powodzeniem dopasować do rozmiarów przydomowego ogródka oraz gabarytów samochodu. Chronią pojazd przed opadami, co wydłuża jego żywotność oraz uatrakcyjniają wizualnie wygląd posesji. 

Strefa odpoczynku

W ogrodzie nie powinno zabraknąć miejsca, w którym można odpocząć w weekendy lub po ciężkim dniu. Warto wydzielić kącik na miejsce do grillowania oraz wiatę. Osoby posiadające duże balkony i tarasy mogą pokusić się o ich osłonięcie. Niezwykle modne są projekty ze szklaną zabudową tarasów. Szklane ściany chronią taras, meble ogrodowe i rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu można relaksować się w pomieszczeniu o każdej porze roku, nie tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Strefa dla dzieci

Osoby, które posiadają potomstwo, powinny zastanowić się nad przydomowym placem zabaw. Wystarczy huśtawka, mała piaskownica czy zjeżdżalnia i mini plac zabaw dla dzieci jest gotowy. Strefa zabaw zachęci pociechy do przebywania na świeżym powietrzu i zapewni im wielogodzinną rozrywkę. Stworzenie kącika dla najmłodszych umożliwia dzieciom swobodną zabawę w znanym im otoczeniu oraz pozwala rodzicom na kontrolowanie ich poczynań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sofa czy kanapa narożna
Sofa czy kanapa narożna
Każdy z nas posiada swoją wizję wystroju. Decydujemy się na konkretne meble. Rozpatrujemy określone rozwiązania pod kątem przydatności do naszego […]
Jakie wyposażenie można znaleźć w internetowym sklepie motoryzacyjnym?
Jakie wyposażenie można znaleźć w internetowym sklepie motoryzacyjnym?
Osoby korzystające na co dzień z różnych pojazdów co jakiś czas są zmuszone do tego, aby wymienić w nich konkretne […]
Problemy z oddychaniem – co robić?
Problemy z oddychaniem – co robić?
Choć wszyscy wiemy, że tlen jest niezbędny do życia, nie każdy ma takie same warunki, by go pozyskać. Problemy z […]