Jak funkcjonalnie wypełnić przestrzeń przy dużym domu?

Wszystko wokół domu

Posiadacze domów z dużym ogrodem często zastanawiają się, jak wypełnić przestrzeń wokół domu. Na co warto zdecydować się w przydomowym ogrodzie, żeby był on funkcjonalny?

Miejsce garażowe

Aranżując funkcjonalną przestrzeń wokół domu, nie można zapomnieć o miejscu postojowym dla auta. Wiele osób już na etapie budowy domu decyduje się na garaż. Jednak nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie ze względu na wielkość działki oraz z powodów finansowych. Ciekawym pomysłem będą w tym przypadku wiaty garażowe na wymiar. Można je z powodzeniem dopasować do rozmiarów przydomowego ogródka oraz gabarytów samochodu. Chronią pojazd przed opadami, co wydłuża jego żywotność oraz uatrakcyjniają wizualnie wygląd posesji. 

Strefa odpoczynku

W ogrodzie nie powinno zabraknąć miejsca, w którym można odpocząć w weekendy lub po ciężkim dniu. Warto wydzielić kącik na miejsce do grillowania oraz wiatę. Osoby posiadające duże balkony i tarasy mogą pokusić się o ich osłonięcie. Niezwykle modne są projekty ze szklaną zabudową tarasów. Szklane ściany chronią taras, meble ogrodowe i rośliny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki temu można relaksować się w pomieszczeniu o każdej porze roku, nie tylko w sezonie wiosenno-letnim.

Strefa dla dzieci

Osoby, które posiadają potomstwo, powinny zastanowić się nad przydomowym placem zabaw. Wystarczy huśtawka, mała piaskownica czy zjeżdżalnia i mini plac zabaw dla dzieci jest gotowy. Strefa zabaw zachęci pociechy do przebywania na świeżym powietrzu i zapewni im wielogodzinną rozrywkę. Stworzenie kącika dla najmłodszych umożliwia dzieciom swobodną zabawę w znanym im otoczeniu oraz pozwala rodzicom na kontrolowanie ich poczynań.

Dodaj komentarz