W jaki sposób można łatwo nabyć prawdziwe dzieła sztuki do własnego domu?

Wszystko wokół domu

Antyki są dumą wielu kolekcjonerów, którzy na zbieranie zabytków poświęcili nie tylko swój czas, ale również wiele środków. Każdy kolekcjoner ma swoje ulubione miejsca, z których pozyskuje perełki kolekcji. Jest kilka sposobów na kupno antyków pochodzących z legalnego źródła i to w atrakcyjnej cenie.

Inni kolekcjonerzy

Bardzo często antyki meble stylowe można kupować od innych kolekcjonerów, którzy co jakiś czas decydują się na „wymianę” zasobów. Niestety, cena ich asortymentu jest wysoka, ponieważ doskonale wiedzą, co oferują na sprzedaż. Znacznie korzystniejszy może okazać się zakup kolekcji wyprzedawanych np. przez rodzinę zmarłych, którzy całe życie kolekcjonowali. Zwykle zadowalają się oni niską ceną, byleby pozbyć się zajmujących miejsce przedmiotów.

Galerie i sklepy z antykami

Galerie oraz sklepy z antykami to miejsce dla prawdziwych koneserów, którzy doskonale wiedzą, czego szukają. Często zlecają oni zakupy, dzięki czemu mogą oszczędzić własny czas. Galerie prowadzą aukcje, podczas których można nabyć cenne dzieła – osoby o zasobnym portfelu nie muszą przejmować się cenami, dlatego mogą skorzystać z usług galerii i sklepów z antykami.

Pchli targ

Najniższą cenę za antyki można uzyskać… na pchlim targu. Osoby prywatne oferują tam najróżniejsze przedmioty w stosunkowo niskich cenach. Na pchli targ trzeba udać się wcześnie rano i poświęcić czas na poszukiwanie czegoś specjalnego. Jest wielu kolekcjonerów, którzy w ten sposób zdobyli unikatowe przedmioty, jednak wymagało to od nich wiele cierpliwości i poświęcenia czasu.

Dodaj komentarz