Jak możemy zadbać o czystość naszego basenu ogrodowego?

Życie i styl

Utrzymanie czystego basenu jest ważne. Brudny basen może być pożywką dla bakterii i innych zanieczyszczeń, które mogą wywołać chorobę. Jeśli masz basen, ważne jest, aby utrzymać go w czystości, abyś Ty i Twoja rodzina mogli bezpiecznie korzystać z wody.

Oto kilka wskazówek dotyczących czyszczenia basenu:

Używanie chloru

Chlor jest najczęstszą substancją chemiczną używaną w basenach do zabijania zarazków i innych zanieczyszczeń. Chlor jest używany zarówno w basenach mieszkalnych, jak i publicznych. Jest również używany przez ludzi, którzy mają prywatne baseny w domu, jak również tych, którzy wynajmują domy wakacyjne. Możesz kupić tabletki chloru w każdym sklepie z narzędziami lub dostawą basenu. Będziesz chciał kupić wystarczająco dużo tabletek dla wielkości basenu i dodać je zgodnie z instrukcjami na opakowaniu (zwykle etykieta powie Ci, ile na litr). Chlor zabije większość zarazków, ale nie zaszkodzi Twojej skórze lub oczom, jeśli są narażone na nie przez dłuższy czas (może zaszkodzić Twoim oczom, jeśli są narażone na mniej niż 30 sekund). Należy również pamiętać, że chlor szybko paruje w cieplejszych temperaturach, więc podczas gorących letnich dni może potrzebować uzupełnienia częściej niż zwykle.

Używanie odkurzaczy basenowych

Odkurzacze basenowe to świetny sposób na czyszczenie basenu. Posiadają one system filtrów i silników, które zasysają wszystkie zanieczyszczenia i brud z basenu, jak również brud i piasek z dna wody. Niektóre modele będą nawet szorować boki basenu dla Ciebie, dzięki czemu czyszczenie jest znacznie łatwiejsze. Odkurzacze basenowe możemy znaleźć chociażby na stronie https://zodiacpolska.pl/products/automatyczny-odkurzacz-basenowy/.

Dodaj komentarz