Jak najszybciej nadać dużą przesyłkę?

Życie i styl

W ostatnich latach nastąpił gwałtowny rozwój branży transportowej i logistycznej, co jest spowodowane z jednej strony otwarciem granic i możliwością swobodnego przemieszczania się po całej Europie, z drugiej zaś wzrostem sprzedaży towarów przez internet. Jeśli ktoś chce wysłać gdziekolwiek produkt standardowy (pod względem wagi i rozmiarów), to zazwyczaj wystarczy, że zamówi kuriera i poczeka na odbiór przesyłki. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy będziemy zmuszeni wysłać paczkę o wyjątkowo dużych gabarytach?

Transport paletowy to jedna z opcji

Jeśli zależy nam na wysłaniu przesyłki z towarem ponadgabarytowym, możemy natrafić na pewne problemy. Firmy kurierskie akceptują bowiem paczki o maksymalnej wadze 50 lub 60 kg oraz rozmiarach około 250 cm długości i 200 cm szerokości – są to oczywiście parametry uśrednione, ponieważ wszystko zależy od konkretnego kuriera. Pamiętajmy również o tym, że im większa przesyłka, tym więcej zapłacimy za jej dostarczenie – ta kwota może wynieść nawet kilkaset złotych.

Jeśli chodzi o przesyłki kurierskie w Gdyni, funkcjonuje tutaj kilka firm specjalizujących się w przewozie większych towarów, ale są to przede wszystkim przedsiębiorstwa oferujące transport paletowy. To właśnie te specyficzne konstrukcje są dedykowane przedmiotom nietypowych rozmiarów, które nie mogą zostać dostarczone zwykłym busem dostawczym.

Chodzi tutaj między innymi o meble, maszyny wykorzystywane w rolnictwie czy przemyśle, sprzęt RTV (ogromne telewizory LCD itp.) i AGD (np. lodówki, pralki), a także materiały sypkie w dużej ilości, zamknięte w beczkach lub innych pojemnikach. Transport palet oferowany np przez. https://kurierbps.pl/pl/transport-palet jest zdecydowanie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na przesłanie tego rodzaju produktów.

Dodaj komentarz