Nowe mieszkanie od dewelopera, czy z rynku wtórnego?

Nieruchomości

Decydując się na zakup mieszkania, oprócz określenia odpowiedniej lokalizacji oraz maksymalnych środków finansowych jakie jesteśmy na zakup ten przeznaczyć czeka nas wybór pomiędzy zdecydowaniem się na kupno nowego mieszkania od dewelopera lub z rynku wtórnego. Jakie są wady i zalety pierwszej i drugiej opcji oraz co finalnie będzie najlepsze?

Korzyściami przemawiającymi za nowym mieszkaniem od dewelopera jest w głównej mierze to, iż takie mieszkanie nie będzie po zakupie potrzebowało remontu, kupujący może w pełnym zakresie decydować o wystroju wnętrza oraz jego ewentualnych zmianach, burzeniu ścian w budynku oraz stawianiu nowych. Takie budynki charakteryzują się też tym, iż najczęściej wyróżniają się nowoczesnym designem oraz estetyką wykonania. Poza tym posiadają jeszcze takie zalety jak łatwość późniejszej ewentualnej sprzedaży mieszkania, bardziej zróżnicowana oferta oraz niższe koszty użytkowania dzięki nowoczesnym instalacjom. Toteż zakup mieszkania prosto od dewelopera zdecydowanie będzie dobrą inwestycją mieszkaniową.

Natomiast rynek wtórny przedstawia sobą głównie oferty lokali, które po zakupie wymagają stosownego wkładu finansowego – im starszą oraz bardziej wyeksploatowaną nieruchomość mamy w planach zakupić, tym bardziej liczyć musimy się z większymi kosztami remontu. Takie mieszkania będą wymagały również od nas większych kwot finansowych w zakresie ich utrzymania – mieszkania takie posiadają często wadliwe instalacje, a także dużo ciężej jest je ogrzać w porównaniu do budynków nowszych. Jednakże jedną z głównych zalet rynku wtórnego jest duży wybór, niższe ceny oraz otaczająca je infrastruktura – nowe mieszkania, a co za tym idzie osiedla powstają najczęściej na terenach z dala od centrum.

Dodaj komentarz