Podróż na wakacje autem – co należy zabrać

Hobby i relaks/wypoczynek

Wielu z nas lubi wyjeżdżać w wakacje na jakieś bezdroża lub odludzia. Zarówno w kraju, jak i za granicą znajdziemy takich miejsc mnóstwo, które są doskonałym wyborem dla prawdziwych zmotoryzowanych podróżników. Sprawdźmy dzisiaj, co warto zabrać na taką wyprawę, aby nie znaleźć się przypadkowo w sytuacji podbramkowej, w której nie będziemy mogli jechać dalej. Zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem i zapamiętania porad, których tutaj udzielimy.

Co gdy zabraknie paliwa?

Gdy jeździmy po wsiach, odludziach i bezdrożach, zarówno w Polsce, jak i w innych krajach, najgorsze co może się stać, to brak paliwa. Nigdzie w pobliżu nie będziemy mogli wtedy znaleźć stacji benzynowej, a to sprawi, że będziemy mieli nie lada kłopoty. Na szczęście wystarczy mieć choćby 3l kanister na paliwo, by móc dojechać kilkadziesiąt kilometrów do najbliższego dystrybutora z paliwem. Niemniej w przypadku, gdy wyjeżdżamy gdzieś głębiej w teren, lubimy off-road i tym podobne wyprawy, dobrym pomysłem będzie wzięcie czegoś większego. Wtedy warto zakupić sobie 20l kanister na paliwo, bądź nawet kilka takich kanistrów.

Kanistry wypełnione paliwem pozwolą nam dojechać nawet kilkaset kilometrów od miejsca, w którym zrobiło się nam sucho w baku. Dlatego też jeżdżąc po bezdrożach, odludziach, lub wjeżdżając głęboko w teren, zdecydowanie warto je mieć. Oczywiście nie można zapomnieć także o innych ważnych rzeczach, takich jak olej do silnika na dolewkę, a także wszystkie inne płyny, komplet zapasowych żarówek, pompka do kół, sprawne koło zapasowe, kable rozruchowe, linka holownicza i tak dalej.

Dodaj komentarz