Jak spójnie łączyć style w mieszkaniu?

Wszystko wokół domu

W ostatnich latach łączenie różnych stylów wnętrzarskich w mieszkaniu stało się popularne. Łączenie stylów daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jednak, aby wszystko ze sobą współgrało należy łączyć poszczególne elementy wyposażenia, trzymając się kilku zasad. Tak jak we wszystkim, tak i tu należy zachować pewien porządek. Nieumiejętne połączenie stylów, da efekt odwrotny od zamierzonego.

Eleganckie akcenty w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza utrzymane w stonowanej biało, beżowo, szarej kolorystyce mogą się podobać. Jednak patrząc na tego całokształt można odnieść wrażenie, że czegoś tam brak. Jedna z zasad spójnego łączenia stylów mówi o łączeniu starego z nowym. Nowoczesny wystrój można przełamać ustawiając wygodne fotele wypoczynkowe z innej epoki. Będzie to zupełnie odmienny element na tle nowoczesnego wyposażenia. Ta zasada działa również w drugą stronę, można wnętrze urządzone w barokowym stylu przełamać poprzez dodanie nowoczesnych dekoracji. 

Liczy się wyczucie

Łączenie stylów wymaga sporego wyczucia. Spójne łączenie stylów oznacza łączenie starodawnego z nowoczesnym, kolorowego z jeszcze bardziej wyrazistym. Możliwości jest wiele, warto wymyślić swoją ideę i dążyć do jej urzeczywistnienia. Ciekawym zestawieniem w kuchni są proste i nowoczesne krzesła kuchenne drewniane i ozdobny okrągły stół żywcem przeniesiony z lat 50-tych. Innym pomysłem jest wstawienie rustykalnej szafy do sypialni urządzonej w stylu minimalistycznym. Ważne jest, aby we wszystkim zachować harmonię i równowagę.

Dodaj komentarz